Op kerkelijk gebied was hij ook aktief. In 1857 was hij voorzitter van de raad van notabelen van de Hervormde Kerk. Dat ambt bekleedde hij 20 jaar, tot 1877. Tijdens zijn bestuur werd er een ijzeren omheining rond het kerkhof van de Hervormde Gemeente aangebracht. Bij één van de toegangen tot de kerk was in de omheining een draaibaar hek aangebracht met daarin de cijfers 18 en 70 en daartussen de letters J.T. Uit de kerkrekeningen blijkt dat dorpssmid Marinus Burger, zijn schoonzoon, een bedrag ontving van f 1295,76 wegens geleverd smidswerk. W. Dekker ontving f 382,33 wegens het metselen van een ringmuur. De ijzeren omheining werd in 1956 te Kloetinge. Tekening door de auteur. Uit het voorgaande blijkt, dat Jan Trimpe tot de aanzienlijken in Kloetinge mag worden gerekend. Hij overleed op 3 december 1884, 87 jaar oud. Een uitvoerige necrologie verscheen over hem in de Goesche Courant van 6 december 1884, welke wij hieronder in zijn geheel overnemen. KLOETINGE. Woensdagavond overleed alhier in den ouderdom van ruim 87 jaar de heer J. Trimpe, oud-burgemeester van Kloetinge. Opvolger van den heer W.A. de Laat de Kanter in het burgemeesterschap, stond hij van 't laatst van 1853 tot 1880, dus gedurende ruim 26 jaar, aan het hoofd dezer gemeente. Ook was hij verscheidene jaren president-kerkvoogd bij de Hervormde gemeente alhier. In beide deze betrekkingen heeft hij zich voor Kloetinge zeer verdienstelijk gemaakt. Door zijn verstandig en zuinig beheer geraakten zoowel de burgelijke als kerkelijke finan ciën der gemeente in een voor velen benijdenswaardig gunstigen toestand. De belangen der burgerij gingen hem steeds als zijne eigene, ja meer dan deze, ter harte. Wiet moed en beleid sprong hij meermalen voor Kloetinge in de bres zonder er op te letten, of hij daardoor zich ook minder aangenaam maakte bij hooggeplaatste per sonen. Zijn krachtige geest, wonende in een even krachtig lichaam, zijn oprecht karakter, zijn ronde taal, vrij van alle dubbelzinnigheid, zijn onbaatzuchtige ijver in het vervullen zijner bedieningen verschaften hem bij zijne medebestuurders, zijne medeburgers en ondergeschikten een groot vertrouwen, nog grooteren invloed en buitengewoon gezag.

De Spuije | 1985 | | pagina 10