DE SPUIJE Mededelingenblad van de Heemkundige Kring de Bevelanden Opgericht 1975 Sekretariaat: Laustraat 36, 4453 AX 's Heerenhoek Excursie naar het Delta Instituut voor Hydrobiologisch Onderzoek te Yerseke. Donderdag 23 mei 1985 was de dag van de jaarlijkse excursie, dit keer naar het bekende Delta Instituut te Yerseke. Vanwege het beperkte aantal deelnemers vond de reis naar Yerseke plaats met eigen vervoer. Om 10.00 uur werden we in het instituut ontvangen met koffie. De directeur, de heer E.K. Duursma, gaf in een inleiding een overzicht van het ontstaan, de doelstellingen en het functioneren van het Instituut, dat ook internationaal grote bekendheid geniet. Opgericht in 1957 door de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen, heeft het de taak het bestuderen van de veranderingen in het milieu van het Deltagebied door de uitvoering van de Deltawerken. Het onderzoek vindt plaats in een viertal werkgroepen: - Stofkringloop en voedselketens - Levensgemeenschappen op de schorren - Brakwater - Anthros (onderzoek naar de invloed van vervuiling) Uitvoerig ging de heer Duursma in op de resultaten van de vele onderzoekingen en het belang daarvan voor de besluitvorming bij het uitvoeren van de Deltawerken en het beheer van de gebieden na het gereedkomen. Na de lezing werd een diaserie vertoond en een bezoek gebracht aan het aquarium gebouw, waar de heer P.J. van Boven een en ander vertelde over het werk wat daar wordt gedaan in het kader van de verschillende onderzoeksprojecten. Er kan teruggezien worden op een zeer geslaagde excursie, waarbij we kennis hebben kunnen maken met een belangrijk facet van onze hedendaagse samenleving: de zorg voor het milieu. Schaapscheerdersfeest te Nisse. Op zaterdag 15 juni was onze vereniging weer vertegenwoordigd bij dit evenement. Mede vanwege het mooie weer waren er wederom vele duizenden bezoekers. Onze stand was ook nu weer ingericht in de fraaie middeleeuwse kerk. Er werd voorlich ting gegeven over de vereniging, terwijl tevens publikaties werden verkocht. Een groot aantal foldertjes (met aanmeldingskaart) werd aan belangstellenden uitgereikt. In totaal werd voor een kleine vierhonderd gulden aan boeken en overdrukken verkocht. Bovendien konden in totaal 12 nieuwe leden worden ingeschreven.

De Spuije | 1985 | | pagina 11