Stadswandeling te Goes. Voor de jaarlijkse "dorps"-wandeling viel dit jaar de keuze op Goes. Hiervoor was een uitgebreide wandeling uitgestippeld. Alle deelnemers kregen bij de start een door de Gemeentelijke Archiefdienst vervaardigde beschrijving van de route, uiteraard vol met historische wetenswaardigheden over tal van monumenten. Door de tekst goed te lezen en ook door goed rond te kijken, konden de vragen in de routebeschrijving beantwoord worden. De wandeling voerde langs vele mooie plekjes en fraaie monumenten in de oude Ganzestad. Zo kon o.a. ook de Grote Kerk worden bezichtigd. Maar ook het "kleine monument" was niet vergeten; ongetwijfeld zullen velen nu zaken hebben opgemerkt waar men vroeger geen weet van had. Mede door de uitgebreide brochure is deze tocht een groot succes geworden. Van de deelnemers die alle vragen goed hadden beantwoord, werd de heer de Bruine uit 's-Gravenpolder door het lot als winnaar aangewezen en beloond met een cadeaubon. Aan alle deelnemers werd voorts het boekje over kleine monumenten aangeboden. Natuurwandeling in de Yerseke Moer. Welgemoed vertrokken zo'n 20 personen op zaterdag 14 september j.l. vanaf de Postbrug over het kanaal door Zuid-Beveland naar de in de directe omgeving gelegen Yerseke Moer. De tocht stond onder leiding van de heer Jakobussen van de Stichting Zeeuws Landschap. Deze stichting beheert een groot aantal hectare in dit landschapsgebied en streeft er naar het zo ongerept mogelijk te houden. Er wordt niet meer bemest, de stichting heeft binnen zekere grenzen in het gebied ontheffing van distelverordening, allemaal maatregelen die er toe hebben geleid en er toe moeten leiden dat dit natuurgebied zo oorspronkelijk mogelijk blijft. Men is voornemens binnenkort een deel terug te brengen in de staat waarin het was toen er nog gemoerneerd werd. Ook komt er dan een informatiecentrum. De sporen van moernering zijn in het landschap nog duidelijk aanwezig. Ook kan men goed de voormalige kreken en oeverwallen onderscheiden. Wat plantengroei aangaat treft men er een bonte verscheidenheid aan van planten die op zoute grond gedijen -waar vindt men binnendijks nog zeeasters - planten die brakke grond verdragen en planten die op zoete grond zich in hun element voe len. Er komen veel planten voor, die men elders in Nederland niet meer aantreft. Vogels komen er in vele soorten voor. Ganzen hebben het gebied uitverkoren om te fourageren tijdens de trek. In dit jaar was vooral het aantal puttertjes er groot. De deelnemers kunnen terugzien op een uitermate boeiende tocht. Zeer voldaan keerde men na een wandeling van ruim twee uur weer huiswaarts. Heeft u interesse? Enkele publikaties van de vereniging dragen het stempel uitverkocht. Dat zijn: - de jaarboeken 1975, 1980 en 1981 - de toponymie van 's Heerenhoek en - de levensgeschiedenis van een Zuid-Bevelandschen wees.

De Spuije | 1985 | | pagina 12