Regelmatig komen er bij het secretariaat vragen binnen om een herdruk of om adressen waar deze publikaties mogelijkerwijs nog te bestellen zijn. Een besteladres is het antiquariaat Gijsbers en Van Loon, postbus 396, 6800 AJ Arnhem. Een andere mogelijkheid is het uitbrengen van herdrukken. Het bestuur is zeker genegen daartoe te besluiten, mits er sprake is van een voldoend aantal bestellingen. Indien u belangstelling hebt voor één van de uitverkochte publikaties schrijft u dan even een briefje aan de activiteitensecretaris, A.J. Barth, Wijngaardstraat 3a, 4461 DA Goes. Telefonische opgave is ook mogelijk. 01100-21212, tst. 607. Publicatie over ds. H.J. Budding In 1984 hield prof. dr. C. Dekker een lezing over de eerste chr. afgescheiden predi kant in Zeeland, ds. Huibert Jacobus Budding. Toen al bestond er de wens onder de aanwezigen de lezing in drukvorm te laten verschijnen. Prof. Dekker heeft inmiddels toestemming gegeven. Het is de bedoeling het boek werkje rond 1 april 1986 - dan is het 150 jaar geleden dat Budding zich afscheidde - officieel te presenteren op een gezamelijke bijeenkomst van onze vereniging en de Heemkundige Kring Walcheren. Deze bijeenkomst zal waarschijnlijk gehouden wor den in de Hervormde Kerk van Biggekerke. Hoeveel het boekwerkje gaat kosten is op dit moment nog niet bekend, maar wij hopen u zo spoedig mogelijk te kunnen informeren. Historisch Jaarboek voor Zuid- en Noord-Beveland 1985, nr.11 Eind oktober van dit jaar zal opnieuw een jaarboek van de pers rollen. In dit elfde Jaarboek zullen de volgende artikelen aan de orde komen: De Goese Burgerwacht, door A.L. Kort In dit korte heldere betoog schrijft de auteur de geschiedenis van de Burgerwacht in het stadje Goes. Overal in het land werden in 1918 dergelijke groepen opgericht om aan dreigende revoluties door bolsjewisten en socialisten het hoofd te bieden. In zijn artikel gaat de auteur in op de vraag of in Goes revolutiegevaar bestond, wie toetraden tot de Burgerwacht, en hoe er ter plekke gereageerd werd op de lande lijke gebeurtenissen. De katholisering van 's-Heerenhoek op Zuid-Beveland in de eerste helft van de negen tiende eeuw. Een bijdrage tot de kennis van de ruimtelijke mobiliteit in Nederland in deze periode, door J.D.H. Harten. Het bouwen van een katholieke kerk te 's-Heerenhoek had in de vorige eeuw een enorm snelle katholisering van dit dorp tot gevolg. In vergelijking met Heinkenszand, Ovezande en Hoedekenskerke was 's-Heerenhoek de enige gemeente waar het aantal protestanten daalde. De oorzaken hiervoor worden door de auteur grondig uit de doeken gedaan, onder meer met behulp van kaartjes en tabellen. Daarbij begint hij zijn verhaal met de tijd van de protestantisering van Zuid-Beveland. Aan de hand van een overzicht van de bevolkingsstructuren van de gemeenten 's-Heerenhoek,

De Spuije | 1985 | | pagina 13