weinig of niets bekend. Het is echter wel zeker dat Meestoof Den Berg de allerlaatste van zijn soort in dit dorp was. Bijlage 1 Archief notaris H.K.D. van den Bussche te Goes, inv.nr. 160 (gem. arch.Goes). Akte van verkoop van roerende en onroerende goederen van de meestoof Den Berg, gelegen aan de Kapelsestraat in de gemeente Kloetinge, door de eigenaren, met vermelding van de voorwaarden voor de verkoop. 1878 april 15. Artikel 4. De koopers komen op het gebruik van hun gekochte: die van het onder nummer 3 te beschrijven perceel, van dat gedeelte waarop de ge bouwen staan en waar den grindweg en den grond vóór de stoof tot aan de straatweg den eersten januari achttienhonderd negenen zeventig; van het overige gedeelte duidelijk na de betaling der koopsom. Die van de onder de nummers 1 en 2 te beschrijven perceelen met de eersten mei eerstkomende. Laatstgenoemde kopers zullen gehouden zijn hunne te koopen afbraak van de grond verwijderd te hebben den eerste januari achttienhonderd negenenzeventig. Artikel 7. De betaling van koopsom en onkosten moet geschieden als volgt: Wat betreft den inventaris der stoof: koopers van drie gulden en daarbeneden contant bij de toewijzing en overigens binnen drie maanden na heden. En wat onder de letter B te beschrijven goederen aangaat: die van de beide eerste perceelen den eersten januari achttienhonderd negenenzeventig. En van het derde perceel binnen 4 weken na heden. Artikel 14. Omschrijving der te veilen goederen. a. den gehelen inventaris der stoof. b. Voormelde stoof en gronden, zoo in perceelen als in massa en de gebouwen voor afbraak als: Eerste perceel. De toren, heerlijkheid en dorschvloer of steenen gebouw van B. 490. Tweede perceel. De koude stoof of houten gebouw mede deel van nummer 490 sectie B van Kloetinge. Derde perceel. De grond zijnde erve, tuin en bouwland liggende in de gemeente Kloetinge in Braanjenhoek, kadaster sectie B nummers 489, 490, 491 en 492 ter grootte van vierenzeventig aren vijfenzeventig centiaren. De verkoop vindt plaats op de volgende wijze en aan de volgende personen: Kaphout Govert Jeronimus f 1,50 Dito aan dezelfde f 1,50 Steen Pieter Geense te Goes f 22,25 Kaphout Jacobus van de Linde te Kattendijke f 1,75 Dito aan dezelfde f 3,50 Houten Jan Stroosnijder te Kattendijke f 1,25 Schraag Pieter Geense f 0,50 Bascule Johannes Staal te Kattendijke f 15,00 Kruiwagen Willem de Jonge te Goes f 3,10 Griep Jacobus van de Linde f 0,90 Dito Jan Stroosnijder f 0,70

De Spuije | 1985 | | pagina 20