13 We hebben hier dus te maken met een deel van het kerkhof, dat pas later in gebruik werd genomen. 1-1-6 Proefsleuf gegraven om na te gaan of ook hier de oever van de reeds vastge stelde kreek (1-1-2) aanwezig zou zijn. De grond bleek echter zeer geroerd te zijn. Tussen 1.75m en c. 2.10m beneden het maaiveld werden restanten van opslibbingen van blauwe klei waargenomen. Hier werden een tweetal zgn. Andenne-aardewerk scherven aangetroffen. Ze zijn te dateren in de 2e helft van de 13e eeuw. In de grondlaag tussen 1.50m en 1.75m beneden het maaiveld werd een aantal losse vondsten bijeengebracht. Roodbakken aardewerk, randfragment van een stapelbekertje, met aan de binnenzijde groene glazuur. Dit betreft een imitatie van de bekende stapelbeker tjes, die in steengoed zijn vervaardigd en uit Duitsland werden geïmporteerd. (2e helft 15e eeuw). Veel scherven en fragmenten van de bekende kookpotten (grapen), steelpannen en ander gebruiksaardewerk uit de periode c. 1400 - c.1650. Steengoed.bovenrandscherf van kamerpot, bruine engobe, 2e helft 17e eeuw. Metaal, een deel van een schep van een schuimspaan, koper, eind 16e - begin 17e eeuw. Algemeen. Metaalvondsten: over het gehele terrein werden metaalvondsten gedaan. Deze vondsten zijn verwerkt op achtergevoegde bladen. De evt. vindplaatsen zijn aangegeven volgens de nummering van schets II. Er werden nog enkele sterk gesleten munten en penningen gevonden. Deze zijn nog ter determinatie bij het Rijks Munten en Penningenkabinet. L.J. Abelmann. correspondenten adviseur ROB. Kort voor het ter perse gaan van dit nummer van De Spuye kwam een schrijven binnen van het koninklijk penningkabinet, waarin een beschrijving van de gevonden munten en penningen was opgenomen. Voor de volledigheid nemen we de beschrijvingen hier op. Het zijn: a. een mijt, Vlaanderen. Lodewijk van Crecy, 1322 - 1346; b. een mijt, Vlaanderen, Filips de Stoute of Jan zonder Vrees, 1384 - 1404 - 1419. c. een rekenpenning door Hans Krauwinckel, Neurenberg 1562 - 1635. d. een rekenpenning eveneens uit Neurenberg, 16e eeuw.

De Spuije | 1987 | | pagina 15