3 Werkgroep kleine monumenten. Wegens gebrek aan aktieve medewerkers kon deze werkgroep in 1986 geen noemenswaardige aktiviteiten ontplooien. Werkgroep sociale geschiedenis. De leden van deze werkgroep hadden gedurende het verslagjaar nauwelijks tijd en gelegenheid om bij elkaar te komen: zo druk waren hun werkzaamheden op het terrein van de sociale geschiedenis. Een greep uit de vele onderwerpen, die momenteel in bewerking zijn of waarvan reeds onderdelen zijn gepubliceerd in het Jaarboek, zoals volkshuisvesting, demografie, armenzorg in de Bevelanden enz., leert ons het uitgestrekte terrein kennen waarop de werkgroep aktief is. Dit alles neemt echter niet weg, dat de groep nog steeds medewerkers gebruiken kan. Activiteiten 1986. Lezingen: Er werden drie lezingen gehouden en wel door de heren G. van der Wal, C. Dekker en J.B.V. Weiten. G. van der Wal besprak de persoon van de Goese radicale liberaal M.J. de Witt Hamer; C. Dekker sprak in Biggekerke over het optreden van de afgescheiden predikant H.J. Budding en J.B.V. Weiten besteedde aandacht aan de vroeg-zeventiende eeuwse geschiedenis van Kats. Natuurwandelingen: Twee wandelingen werden georganiseerd, waarvan de ene bij Baarsdorp en de andere naar het Verdronken Land van Zuid-Beveland. Van beide wandelingen is een verslag in De Spuye nr. 16 opgenomen. Stadswandelingen: Twee plaatsen, namelijk Goes en Yerseke, werden bezocht. Ook van deze evene menten vindt u een verslag in De Spuije nr. 16. Bezoek Hervormde Kerk 's-Heer Arendskerke: Dit vond op 11 oktober plaats en stond onder leiding van de heer Lucieer. Publicaties. De Spuye kwam twee maal uit: nr. 1 5 in februari en nr. 16 in oktober. Het Historisch Jaarboek verscheen voor de twaalfde keer. Als andere belangrijke publikatie, uitge geven door de Heemkundige Kring, kan worden genoemd: "Huibert Jacobus Budding 1810 - 1870 en zijn gemeenten in Zeeland" van C. Dekker (in samenwerking met de Heemkundige Kring Walcheren) Op 13 december ging een lang gekoesterde droom in vervulling: het eerste exem plaar van de door de Heemkundige Kring uitgegeven grammofoonplaat "Historische orgels op de Bevelanden" werd aan de Commissaris van de Koningin uitgereikt. De organist van de Grote Kerk in Goes, Kees van Eersel, bespeelt op de plaat de orgels van de Hervormde Kerken van Kapelle, Kloetinge en Wissenkerke. A. L. Kort.

De Spuije | 1987 | | pagina 5