4 Monument op de sloedam. In samenwerking met onze zustervereniging op Walcheren zetten wij pogingen in het werk een gedenkteken te plaatsen op de Sloedam, ter nagedachtenis van de Canadese militairen, die op de dam het leven lieten voor onze bevrijding, in 1944. U leze er nog eens het verhaal van de heer Forbes in het jaarboek 1986 op na. Heeft u dat nog niet, dan is het nog mogelijk dat verzuim te herstellen door het boek te bestellen bij het secretariaat. Als resultaat van deze besprekingen is er het volgende uit de bus gekomen. De commissaris der Koningin en de burgemeesters van de aan de Sloedam grenzen de gemeenten alsmede de Canadese ambassadeur zijn benaderd met de vraag of ze zitting willen nemen in een comité van aanbeveling. Vervolgens zullen Bevelandse en Walcherse bedrijven worden benaderd een financiële bijdrage te willen leveren aan de totstandkoming van het monument, dat geplaatst zal worden op de plaats waar reeds het monument van de Schotten en de Fransen staat. Naar verwachting zullen de totale kosten f 10.000,— kosten. Het bestuur vraagt u om ook een bijdrage te willen leveren. Zoals u bekend, bedraagt de minimum contributie voor het lidmaatschap van onze vereniging f 10,— per jaar. Velen betalen vrijwillig een hoger bedrag voor welke geste het bestuur hartelijk dank zegt. Wilt u echter op een acceptgirokaart voor de betaling van de contributie het bedrag aan contributie invullen, dat u in gedachten had, verhoogd met een bedrag van f 2,— als bijdrage in de kosten van bovenbedoeld project? Daarvoor hartelijk dank. Het bestuur. Verslag van de bijeenkomst op 13 december 1986. Op 13 december 1986 was het dan zover. Een lang gekoesterde wens ging in vervulling. De grammofoonplaat, door Kees van Eersel volgespeeld op de historische orgels te Wissenkerke, Kloetinge en Kapelle, werd officieel gepresenteerd. Op deze in de Grote Kerk te Goes gehouden avond ontving Commissaris der Koningin Boertien uit handen van onze voorzitter, de heer L.J. Abelmann, het eerste exemplaar. Ook de burgemeesters van Wissenkerke, Kapelle en Goes werden bedacht, net als de voorzitters van de kerkvoogdijen van de Hervormde Gemeenten, die hun orgels voor de plaatopnamen beschikbaar hadden gesteld. De voorzitter van de Kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente Goes smaakte eveneens het genoegen om van de plaat van het Marcussenorgel in de Grote Kerk, ook bespeeld door van Eersel, het eerste exemplaar te kunnen aanbieden aan de Commissaris der Koningin. Kees van Eersel omlijstte de avond met een verhaal over de geschiedenis van het orgel - wist u dat de roltong, een feestartikel, dat u als kind vast wel eens heeft gehad en een tongwerk op een orgel volgens hetzelfde principe werken - terwijl hij ook op het Marcussenorgel enkele werken ten gehore bracht, die deels op onze plaat zijn gezet en deels op de plaat van het Marcussenorgel. Dankwoorden van de commissaris en de burgemeester van Goes en een dankwoord van de voorzitter van de Kerkvoogdij aan de heer van Eersel besloten deze stijlvolle bijeenkomst A.J. Barth.

De Spuije | 1987 | | pagina 6