6 Opsporing verzocht (I) De foto die in De Spuye nr. 16 geplaatst werd in de rubriek Opsporing verzocht, heeft bij de leden helaas geen reacties doen ontstaan. Geen van de lezers wist iets naders over de voorstelling van de suikerbietenhandel mee te delen. Hopelijk hebben we thans meer succes. Te Kattendijke werd in oktober 1986 een archeologische verkenning gedaan op een terrein ten westen van de Reimersweg en ten oosten van de Nederlands- Hervormde kerk. Aldaar wordt binnenkort begonnen met de bouw van een nieuwe lagere school. Het terrein had een archeologisch interessante vorm, namelijk in het midden wat hoger gelegen en naar de zijkanten flauw aflopend. We gaan hier verder niet op de opgraving in waarvan een verslag in oktober 1986 reeds afgerond werd. Dit verslag is ter inzage op het gemeentearchief van Goes. De reden dat deze opgraving hier ter sprake gebracht wordt is de volgende. Tijdens deze verkenning werd met behulp van een metaaldetector, bediend door de heer A. Fellows te Rilland-Bath, een wat smoezelig metalen voorwerp gevonden, dat in eerste instantie het uiterlijk van een flessedop had. Bij het schoonmaken van deze vondst kwam een verguld zilveren penning tevoorschijn. Op de foto hieronder staat de penning afgebeeld. Het voorwerp heeft een doorsnee van 3,5 cm. en is ietwat rond geslagen. Als afbeelding is een manshoofd gewend naar links zichtbaar. Onder de halsafsnede staat de naam van de vermoedelijke maker: ALGERA, en een jaartal, dat naar alle waarschijnlijkheid 1 863, 1 865 of 1868 is. De penning is inmiddels opgenomen in het Stamboek van het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, doch een naam van de afgebeelde man is nog steeds niet bekend. De vraag aan de lezers van De Spuye is dan ook: Wie is deze afgebeelde man, en had hij iets met Kattendijke te maken? Oplossingen worden graag ingewacht bij het redactiesecretariaat, per adres gemeentearchief Goes, Wijngaardstraat 3a, 4461 DA Goes. F.H. de Klerk.

De Spuije | 1987 | | pagina 8