processies van v66r de Reformatie kregen een plaatsje in het boekje, evenals de rol van de ambachtsgilden in de stadsverdediging. Tegelijk met het uitkomen van dit boekje worden in het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland een vier tal panelen geplaatst die de ambachtsgilden als onderwerp hebben. Hoewel de schrijvers in eerste opzet slechts voor het onderwijs geschreven hebben, zal er wellicht bij de le den van de Heemkundige Kring belangstelling bestaan voor dit boekje. Het is te koop in het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes en bij het gemeentearchief van Goes. De verkoopprijs wordt nog nader vastgesteld. A.J. Barth. BOEKBESPREKING - FIETSEN IN EN OM WOLPHAARTSDIJK Eveneens onlangs verscheen een aldus getiteld boekwerkje. De samenstelling werd verzorgd door het team van de gemeen telijke archiefdienst van Goes, in samenwerking met de Ver eniging Gemeenschap Wolphaartsdijk. Het verscheen als Pu blicatie van de archiefdienst van Goes, nr. 11. Deze fiets tocht heeft een lengte van ongeveer 30 km. Hij kan naar ei gen believen worden ingekort, of onderweg onderbroken. In de tekst worden de fietsers geleid langs de vele beziens waardigheden die op het voormalige eiland Wolphaartsdijk te vinden zijn. Plaatsen of gebouwen die een eerbiedwaardige ouderdom hebben worden hierin beschreven. Daar waar de ge middelde automobilist vanwege zijn snelheid of onwetendheid zonder aandacht langs zoeft, daar staan de samenstellers van deze tocht stil. Door oude en nieuwe polders voert de route, die zoveel mogelijk door stille gebieden voert. Het is bekend dat in de zomermaanden rond het Veerse Meer een enorme drukte kan ontstaan. Die heeft men getracht te ont wijken. Sportieve toeristen, doch ook streekbewoners met historische interesse, zullen aan dit boekje veel plezier beleven. Voor de prijs van f 1,- hoeven ze het niet te la ten. F.H. de Klerk.

De Spuije | 1987 | | pagina 11