Zingen, begeleid door het Vollebregt-orgel: Ps. 138 1 en 3. Gez. 153 1-5. Ps. 89 1 6 en 7 Gez. 132 2, 4 en 6. Slotzang: Gez. 104 4 en 5 Onderwerp: "Breken en bouwen". De laatste kerkdienst vond plaats 's middags om 14,30 uur. Op 31 oktober 1969 nam de Hervormde gemeente het nieuwe kerkgebouw in gebruik, met het oude, maar zo mooie Volle- bregtorgel uit 1862. Koning David, voorzien van de met lijm weer herplaatste benen, staat in volle glorie, in nieuwe kleuren, voor het orgel. Januari 1987. Ing. J.I. de Regt. Bronvermelding: Archieven Nederlands Hervormde kerk Wissenkerke. A.M. Wessels, Ons Zeeuwsch Verleden. Gegevens van de heer Jac. W.C. Noordhoek, Kamperland. Gegevens van de heer R.A. de Regt, Vlissingen. A.A. van der Poel, Drie Noordbevelandse schilders. NOSTALGISCHE GEDICHTEN Van de heer Henk Newenhouse ontvingen wij een aantal in dialect geschreven gedichten. Naar de mening van de redac tiecommissie zijn ze het publiceren meer dan waard. De ge dichten zijn geschreven in een bondige recht-door-zee- stijl. De geestelijke vader hiervan, Newenhouse, emigreerde in 1955 naar de Verenigde Staten. Daar paste hij zijn naam aan: van oorsprong heet hij Nieuwenhuize. Hij werd geboren te Hoek Zeeuws-Vlaanderenwoonde van 1931 tot 1935 te Oud-Sabbinge en later te Kapelle. Zijn dialect is dat van Oud-SabbingeNa de 2de Wereldoorlog ging hij studeren te Amsterdam. In Amerika was hij onder meer secretaris van de Nationale Federatie voor de Geestelijke Volksgezondheid. In het boek Dialect op Zuid-Beveland (Vlissingen 1985) wer den gedichten van de heer Newenhouse opgenomen. Hieronder een eerste selectie uit zijn inzending.

De Spuije | 1987 | | pagina 24