Groot was zijn kennis van de geschiedenis van de Bevelan- den, resulterend onder meer in een publicatie over het be leg van Goes in 1572 en een lezing over de Goese arts Van Renterghem. Dat zijn zaken, waarbij hij in het centrum van de belangstelling stond. Minder bekend, vanzelfsprekend want dat speelde zich hoofdzakelijk binnenskamers af, wa ren zijn activiteiten als redactielid. Wanneer hij werk stukken van aspirant-auteurs moest beoordelen dan geschied de dat kritisch, maar ook met een mild en bezonken oordeel. Gevoegd bij zijn fenomenale kennis kon hij met recht een behoeder van de kwaliteit van onze publicaties genoemd wor den. Van diezelfde wijsheid gaf hij blijk tijdens de vergade ringen van het bestuur. Hij lardeerde zijn bijdragen aan de discussies maar al te vaak met een vleugje humor. Dankbaar zullen wij hem blijven gedenken. Het bestuur. VIDEO-AVOND OP 17 MAART 1987 Op 17 maart 1987 vond de video-avond van de Heemkundige Kring plaats. Om 19.30 hadden zich ca. 30 personen in de zaal van het museum verzameld. Deze mensen kregen een ge varieerd programma voorgeschoteld, nadat zij eerst welkom geheten werden door een van de bestuursleden. Men had die avond 5 films op het programma staan, namelijk een film over Wolphaartsdijk uit 1968 (er kleefde een bezwaar aan deze film, namelijk het ontbreken van geluid), daarna werd de film "Een haven voor Goes" vertoond, dit betrof de aan leg van de industriehaven in de jaren '60. Als slotnummer voor de pauze volgde dan nog een film en beelden uit het Polygoon-journaal over de aanleg van de Zandkreekdam in 1960. Toen was het tijd voor een kopje koffie. Na ongeveer een kwartier werd het programma vervolgd met een film over Zee land. Het betrof hier oude journaalbeelden uit de periode 1946-1960. Zo zag men onder meer de droogmaking van Walche ren in 1946, beelden van de Watersnoodramp van 1953, het

De Spuije | 1987 | | pagina 5