beging van de sluiting van het Veerse Gat in 1958. Als laatste film werd vertoond: "Waar de zee het land ontmoet", een film in opdracht van de provincie Zeeland vervaardigd. Hierin werd een algemeen beeld over Zeeland gegeven met vooral de nadruk op de industrie, de landbouw en de recre atie. Om ongeveer 21.45 was het programma afgelopen. Het publiek was zeer enthousiast over de vertoonde films, wat bleek uit het spontane applaus, dat opklonk na afloop van de voorstelling. Wederom een geslaagde avond van de Heem kundige Kring, die zich mocht verheugen in een warme be- langs telling L.J. Moerland. EXCURSIE NAAR HET VERDRONKEN LAND V. ZUID-BEVELAND Na het enorme succes van de excursie naar dit gebied op 12 juli 1986, stond er dit jaar weer een excursie op het pro gramma, nu op 3 mei 1987. Was in 1986 de belangstelling al groot, ook in dit jaar viel daarover niet te klagen. Om ca. 1300 uur hadden zich ca. 80 personen op de markt te Krui- ningen verzameld en ging men in een kolonne van 34 auto's (een van de deelnemers was zo vriendelijk het aantal te tellen) naar de plaats van de excursie toe. Evenals vorig jaar was de leiding in handen van de heer F.H. de Klerk, er was dus deskundigheid genoeg. Na aankomst verzamelden de deelnemers zich aan de dijk, alwaar zij iets te horen kra gen over de geschiedenis van het Verdronken Land. Na uit reiking van een plattegrond begaf de hele groep zich op weg naar de plaats van bestemming, waar een aantal mensen al bezig was om naar schatten te graven. Eerst werden de fun damenten van de buitenwijken van het middeleeuwse dorp Nieuwlande bezocht, waarna men zich naar de overblijfselen van de kerk begaf. Hier kreeg men ook nog een korte uiteen zetting. De groep splitste zich toen op in kleine groepjes, die het gehele gebied begonnen te verkennen. Ook dit jaar was men weer zeer enthousiast, overal raapte men opper vlaktevondsten (voornamelijk scherven). Een van de deelne mers nam zelfs een bot mee naar huis, wellicht voor een soepje. Na ca. 2 uur, toen iedereen het gebied helemaal ge zien had, werd de excursie afgesloten en begon men terug te keren naar de auto's. Gelukkig hadden we zonnig weer, al was het wel wat winderig. Om met de regels van het vorige verslag te besluiten: alweer een geslaagde excursie van de Heemkundige Kring. L.J. Moerland.

De Spuije | 1987 | | pagina 6