Er zijn verhalen met serieuze ondertoon en er zijn er, die een hartelijke lach om de mond brengen, zoals het kostelij ke verhaal van Piet de Heus, onder de titel "Vliegende Kiep". Verhalen over een eiland ("Peeland") of het stadje Veere en verhalen met meer autobiografische inslag. Kortom er is voor elk wat wils. Ieder vindt er wel iets van zijn of haar gading. Het alleszins leesbare boek is te koop in de boekhandel en kost f 29,75. Het bevat 160 pagina's en is rijk geïllustreerd. Warm aanbevolen Zeeuwse verhalen, een bonte verzameling over het lieve le ven in Zeeland. 16 x 24 cm - 160 pagina's, genaaid, gebro cheerd, omslag in 6 kleuren, uitgeverij Michon B.V. te Bus- sum. ISBN 9067610100. A.J. Barth. BOEKBESPREKING - GENEALOGIE DE JONGE In de winter van 1986/7 verscheen van de hand van de heer J. de Jonge uit Bergen op Zoom: "Genealogie van het Goesse geslacht De Jonge". In dit boekwerk van 145 bladzijden wordt op een prettig leesbare en overzichtelijke wijze de genealogie van de familie De Jonge (Heinkenszand, Goes) uitgewerkt. De oudste generaties worden op een verhalende wijze behandeld, de latere op een schematische. Op zeer grondige wijze heeft de auteur alle generaties tot begin 1986 op schrift gesteld. In dit boek is het resultaat van jaren van archief- en literatuuronderzoek neergelegd. Door dit grondige onderzoek worden van vele beschreven personen bijzonderheden uit hun levensloop verhaald. Zij geven fleur aan het boek en vergroten de leesbaarheid. Datzelfde doen de vele foto's die opgenomen zijn. De toegankelijkheid van het boek is goed; een index op persoonsnamen wijst de weg. Het boek is te koop bij de schrijver, J. de Jonge, B. Wit- telaan 48, 4614 GM Bergen op Zoom. De prijs bedraagt f 27,— F.H. de Klerk.

De Spuije | 1987 | | pagina 8