21 ting zorgdroeg. Ook ons lid, de heer Zandee te Goes, mag best eens in het zonnetje gezet worden. Reeds toen wij voor de eerste keer u op de hoogte stelden van het gezamenlijke initiatief, belde hij het secretariaat al op om te zeggen, dat de gedenksteen geen probleem zou zijn. Die steen kwam er gratis. En pas sant restaureerde de heer Zandee het gedenkteken voor de Schotten, dat ook op de Dam staat. Heer Zandee hartelijk dank hiervoor. Met gepaste trots kunnen beide verenigingen op deze zaak terugzien. Schrijver dezes spreekt daarbij de hoop uit, dat deze gezamelijke activiteit zal leiden tot een verdere in tensieve samenwerking tussen beide verenigingen. A.J. Barth. KADASTRALE ATLAS GOES/KLOETINGE 1832 Op zaterdag 9 januari 1988 is de eerste kadastrale atlas over Goes en Kloetinge door de voorzitter van de Stichting Kadastrale Atlas Zeeland aan burgemeester mr. W. Blanken aangeboden in het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes. In deze publicatie zijn alle 17 kaarten (15 sectie- kaarten en 2 overzichtskaarten) van Goes en Kloetinge in folioformaat opgenomen, zoals deze door de landmeters van het kadaster in de periode voor 1832 vervaardigd zijn. Op deze kaarten, die in de oorspronkelijke vorm een afmeting hebben van 100 x 67 cm, zijn alle onroerende goederen in getekend op een schaal van 1:2500 of 1:1250 naar de situ atie van 1832. Alle gronden, huizen, erven, wegen, water lopen, etc. hebben op de kaarten een eigen perceelsnummer. De kadastrale kaarten bezitten een grote informatieve waar de. Zij verschaffen ons een minitieus inzicht in de ruimte lijke structuur van het landschap in het begin van de 19e eeuw. Historisch gezien een belangrijke bron. Deze kaarten dateren namelijk nog uit de periode van voor de grote 19e-

De Spuije | 1988 | | pagina 21