23 eeuwse veranderingen, dat wil zeggen de groei van de steden en dorpen als gevolg van de bevolkingsgroei in de 19e eeuw, de aanleg van een uitgebreider wegennet en de komst van de spoorwegen. Gebeurtenissen die ook in het Zeeuwse landschap een ingrijpende verandering teweeg gebracht hebben. De gegevens van de bijna 4.000 percelen die bij het opzet ten van het kadaster in Goes en Kloetinge zijn opgemeten zijn in de atlas op overzichtelijke wijze samengevat in 8 kolommen: nummers, percelen, eigenaars/zakelijke gerech tigden, woonplaats, beroep, cultuur toes tandgrootte per celen, klassering ongebouwde eigendommen en belastbaar in komen gebouwde eigendommen. Alle gegevens van de percelen zijn sectiegewijs gerangschikt op nummer. Daarnaast is een alfabetische toegang op de eigenaren vervaardigd. Zo kan bijvoorbeeld de gebruiker van deze atlas op simpele wijze nagaan wie in het begin van de vorige eeuw onroerende goe deren in dit gebied hebben bezeten. In het beschrijvende gedeelte van deze atlas worden de be langrijkste resultaten van de geautomatiseerde gegevensbe werking systematisch samengevat en besproken. Uitvoerig wordt ingegaan op de structuur van Goes en Kloetinge aan gaande grondeigendom, grondeigenaren, grondsoort, perceels grootte en belastingheffing in 1832. De prijs van de atlas Goes/Kloetinge (reeks Zuid-Beveland nr. 1) bedraagt f 33,-. Intekenaren (de inteken termijn is inmiddels gesloten) betalen f 29,50. Bestellingen en ver koop vindt plaats op de volgende adressen: - Stichting Kadastrale Atlas, p/a. Rijksarchief in Zeeland, St. Pieterstraat 38, 4331 EW Middelburg; - Gemeentelijke Archiefdienst Goes, Wijngaardstraat 3a, 4461 DA Goes; - Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Singelstraat 13, Goes O.W. Hoogerhuis.

De Spuije | 1988 | | pagina 23