24 DE HERVORMDE KERK VAN S-HEERENHOEK door P .S.GRaas Ter gelegenheid van de heropening van de Hervormde Kerk van 's-Heerenhoek, eind mei 1988 in het Openlucht Museum te Arnhem, verschijnt het door onze vereniging in samenwerking met de Vereniging Vrienden van het Openlucht Museum uit te geven boekwerk, van ca. 180 pagina's, over de geschiedenis van deze kerk. Het boek is geschreven door de heer P.S.G. Raas Vanzelfsprekend krijgt de bouwgeschiedenis van dit kerkje ruime aandacht. Het is een van de eerste na de Reformatie gebouwde protestantse kerkjes. Een zusje ervan is bijvoor beeld de Hervormde Kerk van Vrouwenpolder. De kerk te 's— Heerenhoek geraakte enkele tientallen jaren geleden in on bruik, omdat het zwaartepunt van de kerkelijke gemeente 's- Heerenhoek-Nieuwdorp zich naar dat laatste dorp verlegde. Het kerkje zou ongetwijfeld gesloopt zijn, indien de ge meente Borsele het niet verkocht had aan het Nederlands Openlucht Museum. Raas heeft het niet bij de bouwgeschiedenis gelaten. Als kenner bij uitstek van de geschiedenis van 's-Heerenhoek heeft hij ruime aandacht geschonken aan de plaats die de kerk in de samenleving innam. Het gaat dus niet alleen om de kerk maar ook rondom de kerk. In een bonte rij worden de plaatselijke dominees, voorzangers, kerkeraads- en gemeen teleden ten tonele gevoerd. De beschrijving van het sociale leven maakt het boek, tesamen met de gedegen beschrijving van de bouwgeschiedenis, tot een gedegen geheel. Het boek kost voor leden van de Heemkundige Kring De Beve- landen f 27,50; niet-leden betalen f 35,-. Deze prijs kon laag gehouden worden dankzij de vriendelijke medewerking van enkele sponsors, te weten de gemeente Bor sele, en de te 's-Heerenhoek gevestigde bedrijven Knuit Service, Fa. J. Martens en Zoon, en Sagro Zeeland B.V., alsmede door de bereidheid van de Vereniging Vrienden van het Nederlands Openlucht Museum. Tekent u vandaag nog in op een exemplaar. Haast u, de opla ge is beperkt.

De Spuije | 1988 | | pagina 24