33 1866 is in 's-Heer Abtskerke en Goes eveneens een "schuit vaart" aangegeven, aansluitend op de Poelweg van 's-Heer Abtskerke. Of de Schuitstraat tussen de Koedijk en de Gra venstraat in 's-Gravenpolder op een relatie wijst met een "schuitvaart" van vroegere tijden is ons niet bekend. Aan sluiting met de Polderweg eventueel met de Abbekinderse Zandweg richting Goes zijn vanuit dit punt mogelijk, maar niet genoemd. Wel zijn in de loop der eeuwen talrijke wa terafvoerwegen (watergangen) met sluizen tot stand gekomen voor het overtollige polderwater. Kundige dijkgraven en polderbestuurders hebben hiermee de grondslagen gelegd voor een leefbaar gewest. Volgen we nu de oude 's-Gravenpolderseweg vanaf de Tol via de Bidkapel door de nu nog bestaande Groeweg in het Zuid- Ambacht van de heerlijkheid Kloetinge, door het eertijdse gehucht de Groe. De Groe zou kunnen wijzen op schorren. Te recht leeft deze eeuwenoude hoeknaam voort op het moderne viaduct van de A58Omstreeks 1100 is binnen de toen nog kleine nederzetting de Groe een vliedberg opgeworpen. Ge lukkig is deze kleine berg bewaard gebleven. Op de hoek waar de huidige oude Groeweg (nu een doodlopend kort weggetje) zich van de nieuwe 's-Gravenpolderseweg af buigt, stond in vroegere tijden een oud café De Koophandel van de familie De Kamp, later beheerd door een bekende fi guur Kaatje Bal en haar man Piet Bal. Uiteindelijk houdt het thans verbouwde café, in de vorm van een riante woning onder dezelfde naam De Koophandel de herinnering hieraan levend Even verder stond aan de toen reeds rechtgetrokken 's-Gra- venpolderseweg nog een café met schuur, café Halfweg, t Uusje ten Alven. Het café is in de dertiger jaren afgebro ken en vervangen door het huidige tuindershuis van de fami lie Vink. De oude Groeweg liep aanvankelijk verder door de zogenaamde Achterste Groe richting 's-GravenpolderOp een Vlaamse kaart van 1640 wordt de naam Groe verbasterd tot Grouwe. Omstreeks 1966 heeft de 4baans-rijksweg A58 het ge hucht de Groe en daarmee het oude kreekwegje doorsneden. Het gedeelte ten zuiden van de A58 tot aan de aansluiting "s-Heer Abtskerkse Zandweg verviel.

De Spuije | 1988 | | pagina 33