5 financien Het is verheugend te kunnen melden dat aan contributies in 1987 ruim f 8.900,- werd ontvangen. Hieruit blijkt dat vele leden vrijwillig een hoger bedrag betaalden dan de minimum contributie van f 10,- per jaar. Het bestuur is voor deze spontane medewerking bijzonder dankbaar. De uitgaven van het secretariaat, het blad De Spuye en voor de lezingen en excursies waren lager dan begroot. Mede door de inkomsten voor rente, bijdragen en nagekomen contribu ties uit voorgaande jaren, sluit het onderdeel "vereniging" af met een gunstig resultaat van ca. f 6.000,-. Het consequent toepassen van de stelregel om op het einde van het boekjaar geen waarde toe te kennen aan alle nog on verkochte voorraden jaarboeken, publicaties, kaarten en dergelijke brengt echter met zich mee dat het onderdeel "publicaties" een negatief resultaat laat zien van ca. f 12.400,-. Ter toelichting hiervan kan het volgende wor den meegedeeld: in de jaarvergadering van 11 november 1987 is reeds aan de orde gesteld dat het achterblijven van de verkoop van de orgelplaat vrij ingrijpende gevolgen voor het resultaat over 1987 zou hebben. Als nadelig bedrag is hiervoor ca. f 9.100,- geboekt. Voor het jaarboek 1987 blijkt tot nu toe een geringere be langstelling te bestaan dan in voorgaande jaren, zodat met een negatief resultaat van ca. f 6.000,- rekening is gehou den. Naar wij hopen komt er in 1988 nog een flinke navraag. De conclusie is dat de reserves van de vereniging in 1987 per saldo zijn verminderd met ca. f 6.400,- tot een bedrag van ca. f 34.700,- waarbij nog komt de "stille" reserve van de voorraad boeken en platen. werkgroep veldnamen Ook gedurende dit verslagjaar, en dan met name in de win termaanden, werd er door de vaste groep archiefonderzoekers doorgewerkt aan de rechterlijke archieven van Wemeldinge. De voorzitter van de werkgroep, de heer A.J. Witte, is met reconstructies van deze voormalige gemeente reeds een eind gevorderd. Aan het totstandkomen van een uitgave betreffen-

De Spuije | 1988 | | pagina 5