de de veldnamen van Kloetinge werd regelmatig doorgewerkt. Door de plaatselijke coördinator de heer A.J. Blok is hier aan bijzonder veel werk gedaan. werkgroep sociale geschiedenis Deze werkgroep kon gedurende 1987 geen activiteiten van be tekenis ondernemen. ac tlvltei ten De heer J. Helsloot hield op 2 oktober een lezing over de St. Nicolaasfeesten in Goes in de vorige eeuw. Een kort verslag treft u elders in deze Spuye aan. De heer J.A. Mol besprak op de jaarvergadering van 11 november de persoon en werkzaamheden van de Zuid-Bevelandse landbouwer Adriaan Vaar. Behalve de lezingen werden er een viertal excursies en een video-avond georganiseerd. Een slikkenwandeling naar Nieuwlande (2 mei), een bezoek aan de in aanbouw zijnde sluizen te Hansweert (10 juni), een dorpswandeling te Bors- sele (15 augustus) en een uitstapje naar de schorren en het Fort te Ellewoutsdijk (26 september) stonden dit jaar op het programma. publica ties De Spuye kwam zoals gebruikelijk twee maal uit: nr. 17 in februari en nr. 18 in augustus. Het Historisch Jaarboek verscheen voor de dertiende keer. Publicaties over Baars- dorp en de Hervormde Kerk te ^s-Heerenhoek zijn in voorbe reiding. BOERDERIJENSTICHTING ZEELAND In 1985 werd in navolging van andere provincies in Zeeland een boerderijenstichting opgericht. Voornaamste doel van deze stichting is zich inzetten voor het behoud van karak teristieke Zeeuwse boerderijen. Als mogelijke taken werd in 1985 gezien: voorlichting, coördinatie, documentatie, in ventarisatie, advisering. Er wordt gestreefd naar een zo breed mogelijke opzet om zo de verschillende bij de boerde rijen betrokken belangen bijeen te brengen. In 1986 werd een begin gemaakt met het inventariseren van boerderijen. De stichting heeft zich thans onder andere tot de heemkun dige kringen gericht met het doel inventarisators/trices te 6

De Spuije | 1988 | | pagina 6