9 EXCURSIE ELLEWOUTSDIJK Wederom mocht een excursie van onze vereniging zich in een grote schare van belangstellenden verheugen: maar liefst zestig mensen hebben op zaterdagmiddag 26 september kunnen genieten van een wandeling in de nabijheid van Ellewouts- dijk. De heer P.G.M. Hulzink ontving de deelnemers om twee uur aan de ingang van het fort, waarna allereerst de inlaag van 1887 werd bezocht. Deze inlaag is een zeer aantrekke lijk natuurgebied met een interessante flora en fauna. Na dat dit onderdeel was afgewerkt, werd de excursie voortge zet met een bezoek aan het fort, in 1853 gebouwd als tweede verdedigingslinie aan de WesterscheldeTijdens de rondlei ding in het fort werd het een en ander verteld over de his torie ervan. Zo heeft de fortificatie achtereenvolgens ge diend als verdedigingsobject, interneringskamp voor NSB'ers en opslagruimte voor de Vereniging tot Natuurbehoud in Ne derland Om vier uur trok het gezelschap naar het Zuidgors, een na tuurgebied bestaande uit circa 60 ha. schor en 100 ha. slik waarop vooral in het winterseizoen grote aantallen ver schillende vogels verblijven. Rond de klok van vijf konden de bezoekers met een tevreden gevoel huiswaarts keren. Al met al een zeer geslaagd evene ment, zeker niet in de laatste plaats dankzij de deskundige leiding én het gevarieerde programma, waarin niet alleen objecten van historische waarde maar ook natuurhistorische elementen waren verwerkt. A .L Kor t. LEZING OVER ST. NICOLAASFEESTEN IN DE VORIGE EEUW De heer J. Helsloot, werkzaam aan het P.J. Neertensinsti- tuut te Amsterdam, heeft vrijdagavond 2 oktober in het ge bouw van het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland een lezing gehouden over de viering van de Sint Nicolaasfeesten in Goes in de negentiende eeuw. Hij ging daarbij onder meer in op de organisatie van de feesten, die in tegenstelling tot wat wij gewend zijn geen besloten karakter hadden, integen deel, ze waren openbaar en in eerste instantie bedoeld voor de "mindere man".

De Spuije | 1988 | | pagina 9