10 Hier werden de deelnemers aan de excursie ln twee groepen gesplitst, onder leiding van de heren Wilderom en Jakobus- se. De heer Beenhakker verdween naar de vogelobservatie hut, waar men de vogels in deze inlaag van dichtbij kon ob serveren. Als laatste punt werd de Glasjesnol, het voorma lige haventje aan de Oesterput bezocht. Hier werd ook af scheid genomen van de deelnemers. Uit de uiteenzettingen van de drie heren bleken de Inlagen goede broedplaatsen voor de vogels te zijn en een zeer rijke plantengroei te hebben. Al met al kijken wij terug op een zeer geslaagde middag, onder dankzegging aan de deskundige uitleg van de heren Beenhakker, Wilderom en Jakobusse. Het goede weer en de goede opkomst waren hier zeer zeker debet aan. L.J. Moerland. DORPSWANDELING IN KLOETINGE. Op zaterdag 6 augustus jl. vond de dorpswandeling in Kloe tlnge plaats. Om 14.00 uur hadden zich ongeveer 60 personen bij de Geerteskerk verzameld. Iedereen werd welkom geheten, waarna de gastheer van deze middag, de heer A.J. Blok, be kend kenner van het dorp Kloetlnge, het woord gegeven werd. Hij hield een kort inleidend praatje, waarin hij Kloetlnge tot het mooiste dorp verklaarde, want een beetje chauvinis me over je eigen plaats is nooit weg. Daarna werden we mee genomen over het Marktveld en de Vaete, waar wij uitleg kregen over de verschillende panden. Daarna wandelden wij door lommerrijke dreven naar het Jachthuis van de ambachts- vrouwe, die ook in ons gezelschap vertoefde. Hier werd de omgeving van het Jachthuis bekeken, waarna de tocht verder ging door de Jachthuisstraat naar de Geerteskerk. Hier vertelde de heer Blok ons een aantal historische zaken betreffende de kerk. De heer Blok had ook nog voor een uit stekende organist, de heer Martin Weststrate, gezorgd, die een stuk muziek op het orgel ten gehore bracht. Na het be zoek aan de kerk wandelden wij in hoog tempo naar de tuin van de familie Lenshoek, alwaar wij de kasteelberg bezoch-

De Spuije | 1988 | | pagina 10