12 klok In te luiden. Hij had er duidelijk plezier in, want hij kon bijna niet ophouden met luiden. Na het inluiden van de klok vertrokken we weer naar de torenhal, alwaar men de inwendige mens kon versterken, door middel van drank en lekkere hapjes. Het is hier dan ook op zijn plaats de Stichting Maatschappelijke Belangen namens de Heemkundige Kring hartelijk dank te zeggen voor deze receptie. Het is een goede zaak, dat twee verenigingen, die allebei met historie en monumenten te maken hebben op deze wijze samen komen. Om ongeveer 18.00 uur was deze gebeurtenis afgelopen waarna ieder voldaan en tevreden huiswaarts toog. Een mooiere afsluiting van een dorpswandeling kan men zich niet indenken. Mede door het mooie weer, was deze een grandioos succes. Dank wordt dan ook nog uitgesproken aan de heer Blok, die aangekondigd in de plaatselijke pers als een ge- renomeerd kenner van Kloetinge deze naam alle eer aandeed. Al vind hij deze kwalifikatie niet zo leuk, want gereno- meerd doet hem aan een bedrijf denken. Het zij zo. L.J. Moerland JAARBOEK 1988, een verhaal apart. Op donderdag 26 mei jongstleden werd in het "kerkje van 's- Heerenhoek" in het Openluchtmuseum te Arnhem het door ons lid P.S.G. Raas geschreven boekwerk "De kerk van de Neder lands Hervormde gemeente te 's-Heerenhoek, 1672-1985" offi cieel gepresenteerd. Het eerste exemplaar werd aangeboden aan de oud-minister van Binnenlandse Zaken De Gaay Fortman. Een aantal leden van onze vereniging heeft het boek, dat door ons in samenwerking met de Vereniging Vrienden van het Openluchtmuseum is uitgegeven, reeds in het bezit. Het is een kloek "boekske" geworden van 196 pagina's, rijk geïl lustreerd en met veel meer gegevens dan alleen die van het kerkgebouw. Een forse brok geschiedenis van het dorp 's- Heerenhoek behoort tot de ingrediënten. De heer Raas heeft er een smakelijk geheel van gemaakt, waarvoor hij alle hulde verdient.

De Spuije | 1988 | | pagina 12