21 Schels tra te beloofde dat Westdljck zijn runderen terug zou mogen kopen, als hij binnenkort over voldoende geld zou be schikken. Het ls onbekend of dit er ooit nog van gekomen is. Bronnen: RAZE.inv.nr. 2082, fol. RAZE.inv.nr. 2083, fol. (Marinus Anthonissen Westdljck). RAZE.inv.nr. 2109, fol. 4v, 159r, 253v-254r. 106v-107v, 206v-207r 64v BIEZELINGE (3). door H. Slabbekoorn. In deel 2 in De Spuye van maart 1988 sloten wij het verhaal van de heer Slabbekoorn af met zijn gedachten over de Ab dijstraat te Biezelinge. Thans zetten wij zijn betoog voort met het klooster Jeruzalem. Meer bekend is de geschiedenis van het klooster "Jeruza lem". Een stichting voor Edele Jonkvrouwen, dat gestaan heeft enige minuten lopen ten oosten van Biezelinge, op gronden gelegen ten noorden van de spoorlijn in Klooster- hoek, welke hoek nog heden zo genoemd wordt. De stichting daarvan moet plaats hebben gehad omstreeks 1246. Dit kloos ter werd rijk begiftigd door Graven en Edelen, zodat het in die tijden een rijke bezitting had, namelijk 400 gemeten land. Zo als de inventaris opgeeft, was dit in die tijd een zeer groot kapitaal waard. Volgens een tekening in Bijlo, moet het een groot gebouw zijn geweest, omringd door grach ten, waarvan thans geen sporen meer te vinden zijn. Ruim drie eeuwen hebben de nonnen het klooster bewoond, doch met de Hervorming die ook hier begonnen was, heeft de laatste abdis en de overgebleven nonnen in 1578 de vlucht genomen naar Antwerpen. Tussen 1632 en 1639 schijnt het klooster te zijn afgebro ken, en zijn de stenen gebruikt om de haven te verbeteren. Misschien ook om woningen te bouwen. De ingang van het klooster bevond zich aan de Vroonlandseweg, langs de Kloos- terdreef, een onregelmatig stuk bouwland. Ook was van het klooster een uitweg naar Biezelinge, om ter kerk te komen, langs het Vrouwenweegje, hetwelk later na het leggen van de

De Spuije | 1988 | | pagina 21