27 de deed, nam zijn intrek in het huis oostelijk van de sme derij, dat toen als pastorie was ingericht, waarin na zijn vertrek in 1896 ook zijn opvolger Ds. N.G. Kersies enige tijd gewoond heeft. Tot zover het geschrift van dhr. H. Slabbekoorn. Een zoon van de schrijver, dhr. A. Slabbekoorn, zond ons onderstaand bericht. Hij heeft enige aanvullingen op het werk van zijn vader. "De passage op bladzijde 15 van De "Spuye van maart 1988, nr. 19, kan als volgt aangevuld "worden. De plaats van de molen op de westelijke havendijk "is juist aan gegeven, verder is het niet juist. Het is "zeer waarschijnlijk dat vader daarin te rade is gegaan met "de kroniek van J. Bijlo over Kapelle-Biezelinge-Eversdijk. "Bijlo heeft kennelijk geen officiële bronnen dienaangaande "gezocht, of gevonden, terwijl deze er toch wel zijn. Een "zeer degelijk bewijs vond ik namelijk in het Goese "Gemeentearchief, in RAZE.inv.nr. 2107, fol. 143v-144r. "1675 februari 5. Kort samengevat: "Overeenkomst gesloten tussen de ambachtsheren van Evers- "dijk en Cornells Fredericxe van der Bliek, molenaar wonen- "de te Biezelinge. De ambachtsheren verklaren, dat hun "molen, die staat op de havendijk van Biezelinge, dermate "vervallen is, dat herstel slechts met grote kosten moge lijk is. De inwoners van Eversdijk hebben bovendien niet "genoeg financiële middelen om dit herstel te bekostigen. "De ambachtsheren willen evenwel geen afstand doen van hun "recht op het gemaal, en ze willen hun "dwanckmole" behou- "den "Met genoemde Van der Blieck komen de ambachtsheren "overeen, dat de ingezetenen van Eversdijk naar de molen "van Van der Blieck aan de Kapelsestraat mogen gaan. Van "der Blieck heeft deze molen in erfpacht. Met deze nieuwe "overeenkomst verkrijgt Van der Blieck ook het recht op het "gemaal van Eversdijk in erfpacht voor 18 per jaar. Als "garantie voor het nakomen van zijn financiële "verplichtingen stelt Van der Blieck de erfpacht op de "molen van Kapelle. De ambachtsheren van Eversdijk "behouden zich ten allen tijde het recht voor om in de "toekomst een nieuwe molen voor hun ingezetenen van

De Spuije | 1988 | | pagina 27