37 De laatste - ons bekende - bewoner-eigenaar van de buiten plaats Zomerrust annex boerderij, was de burgemeester, raad, secretaris, schepen, enzovoort, enzovoort mr. Aar- nout Wilhelm van Citters, (zoon van mr. Aarnout van Cit- ters) geboren 14 maart 1745 te Middelburg, overleden te Goes op 10 januari 1814. Gehuwd op 20 oktober 1772 in de Waalse kerk te Goes met Isabella Jacoba Ockersse, vrouwe van 's-Gravenpolder, geboren 20 december 1745 te Zierikzee, dochter van mr. Willem Cornells Ockersse, heer van 's-Gra- venpolder. Isabella Jacoba Ockersse overleed te Goes op 9 januari 1814 (zij was de laatste van het geslacht Ockersse) Mr. Aarnout Wilhelm was één van de vele leden van het voor aanstaande Zeeuwse geslacht Van Citters. In 1643 was een Aernout van Citters reeds heer van Gapinge. In het Neder lands Adelsboek wordt het geslacht genoemd, ook in de Chro- nyk van Zeeland (1696) door M. Smallegange komt het wapen van Van Citters reeds voor. Dr. M. van der Bijl noemt een Van Citters (Van Ceters) die in 1593 uit Antwerpen naar Middelburg komt. De Van Ceters komen als koopman voor. De zich Van Citters noemende tak in Middelburg vervult in de stedelijke, regionale, provinciale, landelijke overheden en buitenlandse betrekkingen een uiterste bekwame adviserende en leidinggevende rol. Ook in Goes komen verschillende Van Citters voor in diverse hogere bestuurlijke functies. We noemen hier Cornells van Citters, geboren te Middelburg op 5 april 1747, heer van Bruelis, overleden in 1807; Aarnout van Citters, geboren 1768, burgemeester van Goes; Wilhelm van Citters, vrederechter van Goes in 1814. Mr. Aarnout Willem van Citters (Zomerrust) - studeerde rechten in Leiden - wordt officieel reeds genoemd in Goes op 21 maart 1767. Op 13 augustus 1791 wordt hij beëedigd als burgemeester van Goes, samen met de zoon van de beken de burgemeester Laurens Pieter van de Spiegel. Behalve de ambtelijke bezigheden en het beheer van de boerderij, wordt ook deelname van A.W. van Citters in de handelsbedrijvighe den van de stad Goes vermeld, onder meer op 3 maart 1783, in een akte van notaris De Fouw te Goes: "Oprichting van de Sociëteit van de Olymolen De Hoop te "Goes en de koop van de nieuwe oliemolen van monsr. Pieter "van de Kleijnputte, met deszelfs huizingen, staande en ge- "legen aan de stadswal even bezuiden de 's-Heer Hendriks-

De Spuije | 1988 | | pagina 37