5 een maquette in aanbouw heeft staan van de getijdemolen, die vroeger aan de Kleine Kade stond en die nu nog voort leeft als 't Soepuus. Daarna werden wij door de enthousias te molenaar meegenomen op een rondleiding door de gehele molen. Hij legde ons uit hoe de molen werkt en werkte. Hij liet ons bijvoorbeeld zien hoe de zakken graan naar boven in de molen werden getakeld. Het gehele maalproces werd ook uitgelegd. De molen is gebouwd in 1801 en is in bedrijf ge weest tot 1967. Nu wordt hij door de heer Boonman in zijn vrije tijd draaiende gehouden en gedemonstreerd aan belang stellende bezoekers. Deze middag kropen wij in alle hoekjes en gaatjes van de molen om maar niets van het goede en enthousiaste verhaal van de molenaar te missen. Na een uur ongeveer was de rondleiding afgelopen en kreeg iedere deelnemer een zakje meel uitgereikt. Wij durven stellen dat het een zeer leerza me middag was en een compliment voor de heer Boonman is zeer zeker op zijn plaats. L.J. Moerland. OPSPORING VERZOCHT. Bijgaand is een foto afgedrukt van een schoolklas uit Zuid- Beveland. Het is niet bekend waar en wanneer de foto geno men is. Gezien de klederdracht van de geheel uit meisjes bestaande klas kan de afbeelding ongeveer tussen 1900 en 1910 gedateerd worden. Wat opvalt is, dat er tussen alle boerinnetjes drie meisjes in burgerkleding zitten. Vermoe delijk zijn dit dochters van de van elders afkomstige nota belen: predikant, dokter, onderwijzer of notaris. De redactie van De Spuye is benieuwd naar de plaats waar deze foto genomen is, en vraagt aan de lezers of zij dit weten. De originele foto is eigendom van mevrouw Vermeulen uit Overveen Uw reacties graag naar de redactie, per adres Gemeentear chief Goes, Wijngaardstraat 3a, 4461 DA Goes.

De Spuije | 1988 | | pagina 5