12 In 1922 moest volgens de wet op het lager onderwijs, vooral met betrekking tot het aantal leerlingen per onderwijzer, overgegaan worden tot de uitbreiding van de school met een derde lokaal. De bestaande gang werd eveneens verlengd. Tot zover hetgeen meester Feleus ons weet te vertellen over de schoolgebouwen. De laatste aantekeningen van meester Feleus Aan het einde van schoolschrift 7 staan nog twee zaken ver meld die de moeite van het noteren waard zijn. 1931Op 12 december werd met medewerking van het in 1910 opgerichte fanfarecorps "Oefening en Uitspanning" het electrisch licht eindelijk in werking gesteld. Eindelijk ja, want het graven van een sleuf voor de hoofdleiding werd in den Wilhelminapolder verboden, zodat men maanden tever geefs wachtte op de inschakeling van het zoozeer begeerde licht. 't Was ook hier weer meester Feleus, die het geluk had, beide partijen tot elkaar te brengen. Het in 1914 aange legde Acethyleengasdat gedurende den oorlog ook al zijn diensten moest staken, kon nu voorgoed verdwijnen. Het nog altijd bestaande fabriekje (naast de school) - 1931 - is nog steeds als herinnering er aan voorhanden. 1935Zal de gemeente Kattendijke, op voorstel van de heeren Gedeputeerde Staten van Zeeland in dezen crisistijd uit bezuiniging (maar alleen voor uitbreiding van Goes) worden opgeheven De Kattendijkers strijden voor 't be staan blijven van hun dorpje en meester Feleus doet ook weer mee. Tot zover de laatste ontboezemingen van meester Feleus. L.J. Abelmann. De tekeningen die bij dit artikel staan zijn alle van de hand van meester Feleus.

De Spuije | 1989 | | pagina 12