18 enorm veel gedaan heeft aan het promoten van het culturele erfgoed, dat archieven heet. Hij had daar veel waardering voor. De ingebruikname van Wijngaardstraat 3 heeft wel be wezen, dat het gemeentebestuur vandaag de dag meer welwil lend tegenover het archiefwezen staat, dan in het verleden het geval is geweest. In de laatste twee jaar is rond f. 800.000,- in het archief geinvesteerd De wethouder vond het niet meer dan terecht, om een ogen blik stil te staan bij het bereiken van het resultaat. In de toekomst staat een omvangrijke operatie rondom het ge bouw op het programma. Wanneer wasserij Zeetex uit de bin nenstad zal verdwijnen wordt daarvoor het startschot gege ven. het het aanbieden van een attentie aan de archivaris en zijn medewerkers besloot de wethouder zijn antwoord. Goes heeft, aldus zijn laatste woorden, een archief om trots op te zijn. Hierna voerde de heer O.W. Hoogerhuis, de provinciaal ar chiefinspecteur, het woord. Wie zijn verleden afsnijdt heeft geen toekomst, aldus een kop van een artikel in een landelijk dagblad. Het verheugt hem dat deze kop niet van toepassing is op de gemeente Goes, die er blijk van heeft gegeven een juiste instelling ten opzichte van haar ar chieven te bezitten. Met de ingebruikname van de tweede ar chiefbewaarplaats en de nieuwe ruime studiezaal is feite lijk een goede infrastructuur gecreeerd voor historisch onderzoek. Van de archiefdienst van Goes mag worden gezegd, dat zij baanbrekend werk verricht. Het moet voor haar ech ter een uitdaging zijn om zoveel mogelijk jongeren binnen de deur te krijgen. Met het toenemend verval van het ge schiedenisonderwijs op de scholen is dat geen" geringe taak. De opvangmogelijkheden voor schoolgroepen zijn in ieder ge val in voldoende mate aanwezig. Het zal daarbij nodig zijn de universiteiten te attenderen op de gebruiksmogelijkheden van de archieven in Zeeland. De faciliteiten om grote groe pen te ontvangen zijn er in Goes. De heer Hoogerhuis wees vervolgens nog op de berging In de toekomst van andere in formatiedragers als papier. Hij meende, dat het mogelijk moet zijn om met geringe kosten de nieuwe archiefbewaar plaats geschikt te maken voor de opslag van magneetbanden

De Spuije | 1989 | | pagina 18