en dergelijke. Hij ging ook nog in op de verzuring van het papier. Hiernaar vindt onderzoek plaats. Uitkomsten zijn er nog niet, maar hij achtte het mogelijk dat het een grotere ramp zal blijken te zijn, dan men nu wel denkt. Niettemin feliciteerde hij de archivaris en zijn medewerkers met deze nieuwe ruimte. De heer Van Doorn, architect, sprak mede namens de bouwon derneming Van der Linde. Hij sprak een woord van dank aan het adres van het gemeentebestuur voor de opdracht om het pand Wijngaardstraaat 3 aan te passen aan het gebruik door het gemeentearchief. Een opdracht die hij met plezier heeft uitgevoerd. Hij hoopt, dat het resultaat tot genoegen van de gebruikers is. Namens de bij de verbouw van het pand be trokkenen bood hij de gemeentearchivaris een bijdrage aan in de kosten van aanschaf van een televisietoestel, dat de archiefdienst voor educatieve doeleinden nodig heeft. A.J. Barth. STORMACHTIGE OPEN DAG GEMEENTEARCHIEF Na de officiële opening van het nieuwe kantoorgebouw van het gemeentearchief werden op zaterdag 4 februari 1989 de deuren voor het publiek opengezet. De opkomst tartte de stoutste verwachtingen. De meest voorzichtige schattingen spreken van ongeveer 700 bezoekers; wellicht waren het er nog 100 of 150 meer. Van 11.00 tot 16.00 uur heerste er een gezellige drukte, waar meestal in stilte gestudeerd of op fluistertoon geconverseerd wordt. Alle medewerkers van het archief waren die dag present om de drukte in goede banen te leiden, en waar nodig vragen te beantwoorden. Voor alle bezoekers lag er een tas met enkele folders en boekjes over Goes en het archief klaar. Helaas moest men zich rond 15.00 uur gewonnen geven: alles was op. Veel mensen traden die dag voor het eerst van hun leven een archief binnen. Over het algemeen stond men verbaasd over de schat aan informa tie die daar opgeslagen ligt, en bovendien over het gemak waarmee vrijwel alles ter inzage gekregen kan worden. Bij het gemeentearchief leeft de overtuiging, dat het "Open dag-effect" voorlopig nog niet uitgewoed zal zijn. Het be-

De Spuije | 1989 | | pagina 19