Walrecht verplaatste zich aanvankelijk per fiets door onze provincie, later is hij op een brommer overgegaan. Hij was voorzitter van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Na tuurhistorische Vereniging en leidde als zodanig zeer be kwaam vele excursies voor die vereniging, onder andere voor de paddestoelen. Als de groep naar Schouwen-Duiveland op excursie ging, per fiets, dan werden zij aan De Val opge wacht door de Schouwenaren en trokken dan gezamenlijk Schouwen-Duiveland in. Evenals R.B. van den Bosch heeft Walrecht naast de hogere planten de sprong gemaakt naar de lagere, de paddestoelen. Via het Rijksherbarium te Leiden, afdeling mycologie, ver kreeg ik de lijst met vondsten die Walrecht op Zuid-Beve land deed. Het waren 29 soorten waarvan ik er tijdens mijn onderzoeksperiode slechts één niet teruggevonden heb. Ook op Schouwen-Duiveland en Oost-Zeeuws-Vlaanderen pionierde Walrecht in de paddestoelen, waar hij ook verschillende op merkelijke vondsten deed. Zo vond hij onder andere op 10 november 1970 Psilocybe li- niformans in de omgeving van de "Duinhoeve" tussen Haamste de en Renesse en later ook nog op de Vroongronden aldaar. Het is een kleine plaatsjeszwam die op paardevijgen groeide met een grijsbruin wat kleverig hoedje en donkere lamellen. Het was de eerste vondst voor Nederland van deze soort en is sedert nooit meer gevonden. JACOB VIERGEVER. Jacob Viergever was een bekende amateur-veldbioloogHij werd geboren op 28 juli 1917 te Zuid-Beijerlandheeft ge woond te Serooskerke op Schouwen-Duiveland en is overleden op 23 maart 1983. Hij heeft een opleiding tot onderwijzer genoten maar is om mij onbekende reden bankbediende gewor den Via de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland heb ik in zage gehad in de dagboeken van Jacob Viergever. Deze dag boeken hadden betrekking op het tijdvak 1949—1982In deze dagboeken, overwegend beperkt tot Schouwen-Duiveland, wer den door Viergever zijn vondsten op natuurgebied nauwkeurig bijgehouden. Hij vermeldt zowel planten, vogels, insecten, zoogdieren, vissen, amfibieën en naast vele andere aspecten

De Spuije | 1989 | | pagina 16