45 en 's-Heer Abtskerke met bosschen, beplante wegen en zaailanden (111 gemeten en 273 roeden). Koper is de heer Willem de Fouw Janszoon te Krabbendijke, voor mr. Jacobus Strooband, advocaat te Middelburg, voor 15 pond Vlaams en 5 schellingen per gemet. 1814: verkoop no. 3. Een hecht, sterk en welbetimmerd woonhuis en erve, staande binnen den dorpe van 's-Gravenpolder no 28, belendend ten oosten de strate, ten westen Johan Franciscus Xavier, Joseph Moretius, ten zuiden Pieter de Broekert en ten noor den Danker Lokerse weduwe. Volgens een bericht in de Goes- sche Courant van 25 oktober 1814 was het huis door de pre dikant bewoond. Mogelijk was dit huis oorspronkelijk van mr. Willem Cornells Ockersse, overleden op 27 juli 1774, gehuwd met Aletta Johanna Hayman vrouwe van 's-Gravenpol der, geboren in 1722 te Goes en overleden in 1780, de ou ders van mevrouw Van Citters-OckersseOok het huis in 's- Gravenpolder is onverkocht gebleven. Verder werd verkocht een arbeidershuis en grond in Kloetinge (Willem Pieters- hoek)in 's-Heer Abtskerke Versvliethoek)in Voortrap pen (Glimpershoek) 1814: verkoop no. 4. Op 25 oktober 1814 werden te Goes in het Logement De Nieuwe Groote Zoutkeet (bij Johannes van Ham) door de erfgenamen en genoemde notarissen geveild: Ie. woonhuis en erve in de Lombardstraat, wijk D nr. 269. He. een koetshuis in de Korte Nieuwstraat, wijk D nr. 204. Ille. een koetshuis in het straatje achter het huis wijk D nr. 269. IVe. een woonhuis en erve in de St. Jacobstraat, Goes wijk D nr. 205. DE BOERDERIJ. Opvallend veel oude boerderijen stonden in de eerder om schreven driehoek van het oude land van Beveland. In het boek Oude Boerderijen in Zeeland, door W.E.P. van IJssel- dijk, worden een tweetal monumentale boerderijen uit het Zuidambacht van Kloetinge beschreven, Altijd Sorg uit 1753, en Welgelegen uit 1674. In deze directe omgeving treffen we ook nu nog het Hoefje van Almekinders, ook wel Allemijns- Vervolg: zie bladzijde 46.

De Spuije | 1989 | | pagina 28