KATTENDIJKE. Naar aanleiding van de Spuye nummer 21, het themanummer over Kattendijke, bereikte de redactie een vraag van dhr. M.J. Ie Clercq uit Dordrecht. In de aantekening van mees ter Feleus was sprake over de aanleg van een leidingnet voor gas te Kattendijke. Vanaf 1914 tot 1931 zou er in dit dorp een acetyleengasfabriek gestaan hebben. Tot 1914 wer den er erg veel steenkoolgasfabrieken gebouwd. Die van We- meldinge, Yerseke, Krabbendijke en Kruiningen-Hansweert werden met steenkolen gestookt. In een aantal gevallen is ter plaatse de bodem hierdoor vervuild geraakt. De heer Le Clercq heeft zich zeer verbaasd over het soort gasfabriek dat te Kattendijke gebouwd zou zijn. Bij zijn weten, de heer Le Clercq was tot aan zijn pensionering verbonden aan het Gasinstituut te Apeldoorn, heeft men op Kattendijke geen acetyleengas gedistribueerd. Als dit wel het geval was geweest, dan zouden er speciale gaslampen voor de straat verlichting aangeschaft moeten zijn. Wie van de lezers kan over de gasdistributie te Kattendijke en over de aard van het gas tussen 1914 en 1931 iets meer meedelen Een andere reactie op het themanummer van Kattendijke was afkomstig van de heer P.H. Keukelaar uit Wilhelminadorp Hij is erin geslaagd om vrijwel alle namen van de leden van het fanfarecorps Oefening en Uitspanning te achterhalen. Deze namen zijn op de originele foto die op het gemeente archief van Goes berust gezet. Van het fanfarecorps was de vader van de heer Keukelaar, Johannes Keukelaar, medeop richter en dirigent. Verder was Keukelaar beheerder, fit ter en boekhouder van het gasfabriekjeDe oprichter hier van was P.J. de Wilde. In de jaren 1917-1918 was ook op de school werkzaam: mej P. Lindenbergh uit Wemeldinge. De redactie dankt de heer Keukelaar hartelijk voor aanvul lingen op het themanummer.

De Spuije | 1989 | | pagina 36