geven in centen per uur of per dag of guldens per week, zonder daarbij te vermelden hoeveel uur per week of hoe weinig weken per jaar gewerkt werd. Dergelijke uur-, dag en weekgegevens zeggen weinig, erger nog, ze geven soms een veel te rooskleurig beeld van de financiële omstandigheden. Veel beter inzicht verkrijgt men natuurlijk als de gegevens over het inkomen gedurende het gehele jaar bekend zijn want van dat bedrag moet het gezin trachten rond te komen. In het nuvolgende worden onder Kapellenaren verstaan de in woners van de gemeente Kapelle waartoe, in het beschouwde tijdvak, ook de bewoners van Biezelinge, met inbegrip van die van Eversdijk, behoorden. Oude gegevens. Het inkomen van de vader was dus zwaar geheim. Wie schetst mijn verbazing toen ik in het archief van mijn vader, hij stierf enige jaren geleden op 96-jarige leeftijd, twee ge drukte boekjes vond met alle gegevens over de inkomens van le Klasse. Belastbaar inkomen f 25.tot f 75. Jan Eversdijk Nz. G. v. d. Kuijl Piet Eversdijk Lz. Pietje Glas Corn. Glerum Mar. Krijnsen Sr. Jakob Marijs Corn. Sinke Johs. Traas Mar. Vermaire - Aanslag f 0,60. Mar. van Zweden Jakob Possen Corn. Nijssen Sim. van Pienbroek 2e Klasse. Belastbaar inkomen f 75.tot f 125.Aanslag f 1,30 Ko Beeke Willem Beeke Adr. Bosman Adr. Braam Jacob Delzenne Adr. Duivewaarde Ger. Eversdijk Jak. C. Feijte! Corn. Fraanje Mars. Glas Sr. Piet Glas Mz. Stoff. Gijzel Mar. de Jager Jan Korstanje Stoff. Korstanje Wed. D. Kosten Adr. Kriger Corn. Landman Jan Lepoeter Cz. Wed. J. van Maris Andr. Marils Mars. Mieras Dign. Minnaar Ko Minnaar Laurus Slabbekoorn Jakob Spruit Piet Staal Fz. Jakob Tholenaar Adr. Toorenaar Adr. v. d. Velde Hz. Jan Zandee Nic. Zegers Jaap Zuidweg Piet A. de Jager Adr. Kaaisteker Jan Klap

De Spuije | 1989 | | pagina 44