Activl tei ten. Dit jaar verzorgde de heer Raas een lezing over de Hervorm de Kerk van 's-Heerenhoek op 11 november. Eerder dat jaar vonden excursies plaats naar de molen "De Koornbloem" te Goes (11 maart), het dorp Kruiningen (16 april), de inlagen van Noord-Beveland (9 juli) en Kloetinge (6 augustus). Van dit alles treft u een uitgebreid verslag aan in De Spuye nr. 20 (augustus 1988). Publlca ties De Spuye verscheen twee maal: nr. 19 in maart en nr. 20 in augustus. Het Historisch Jaarboek 1988, ditmaal een specia le uitgave over de Hervormde Kerk van 's-Heerenhoek, ver scheen voor de veertiende maal. In het najaar verscheen het lang verwachte werk van P.A. Harthoorn: "Baarsdorp, Heer lijkheid, Poeldorp, Monument: de geschiedenis van een ge hucht in de gemeente Borsele". EXCURSIE GEMEENTEARCHIEF GOES door A.J. Barth Op zaterdag 10 juni 1989 organiseerde het bestuur een ex cursie naar het gemeentearchief van Goes, dat eind vorig jaar een nieuwe huisvesting betrok. Om 3 minuten voor 2 wa ren 3 personen aanwezig. Dat deed het ergste vrezen. Het bleek allemaal nog al mee te vallen voor de organisatoren. Een kwartiertje later zaten ca. 30 personen achter een kop je koffie. De parkeerproblematiek in de Goese binnenstad deed zich ook hier voelen. Na een inleiding van de adjunct-archivaris, over taken en bevoegdheden van een archiefdienst en de middelen om de krachtens de Archiefwet 1962 opgelegde taak te kunnen uit voeren, waaruit bleek, dat het gemeentebestuur van Goes dienaangaande zijn mannetje staat, gelet op de ruim 8 ton die de gemeente in 3 jaar tijd aan de archiefdienst spen deerde, volgde een videofilm over oud-Goes en een rondlei ding door het nieuwe gebouw. Die werd afgesloten met een bezoek aan de nieuwe archiefbewaarplaats.

De Spuije | 1989 | | pagina 6