Daar konden de aanwezigen naar hartelust grasduinen in de fotocollectie, terwijl er ook een kleine expositie was in gericht van archivalia, prenten en topografische kaarten. Voorbeelden werden gegeven van archivalia die dringend aan restauratie toe zijn en andere die al gerestaureerd zijn. De gemeente Goes trekt namelijk over een periode van 15 jaar een bedrag van fl. 150.000,voor restauratie van ar chiefstukken. Dat is een compliment waard! Ook nieuwere technieken zoals microverfilming, fotografie, film en video kwamen aan de orde. Van de mogelijkheden die computerapparatuur biedt werd ook een beeld gegeven. Rond 16.00 uur togen de aanwezigen met een map vol documen tatie weer huiswaarts. Een aantal had van de gelegenheid gebruik gemaakt om de eigen verzameling genealogische aan tekeningen uit te breiden. CURSUS GESCHIEDENIS GOES door A.J. Barth Op 13 september 1989 gaat de cursus over de geschiedenis van Goes van start met een introductieavond. Gedurende een zevental avonden krijgt u, als u de cursus wil volgen, de volgende onderwerpen voorgelegd: 1. het ontstaan van Goes, de stadsontwikkeling en de stadsverdediging door de eeuwen heen; 2. sociale geschiedenis en volksgezondheid; 3. kerkelijke geschiedenis; 4. bestuur, rechtsspraak en stadsrechten; 5. economische geschiedenis; 6. archeologie en bouwgeschiedenis. De cursusavonden vinden plants in het gebouw van het ge meentearchief, Wijngaardstraat 3 te Goes. Eén avond wordt gehouden in het Stadhuis aan de Grote Markt en één in het gebouw van het Museum aan de Singelstraat. Als docenten treden op de heren A.J. Barth en F.H. de Klerk. De laatste

De Spuije | 1989 | | pagina 7