16. Willem Cornelisse, getroffen op de Oosterschelde door een V 128 februari 1945. 17. Jan Cornelisse, idem. 18. Theophilus Daane, idem. 19. Catharina van den Bosch, omgekomen door een V 1 die terecht kwam op de Stenge, 29 maart 1945. 20. Johanna Scheele, idem. 21. Martina Griep, idem. 22. Cornelia Goedhart, idem. 23. Cornelia de Vos, weduwe van J. hamper, idem. 24. Neeltje Lamper, dochter van J. Larnper en Cornelia de Vos, idem. 25. Jan A. van der Jagt, 8 jaar, idem. 26. Jan Cornelisse, overleden te Mönchen op 30 april 1945. 27. Johannes Zuidweg, schip voer op een mijn, 28 november 1945 28. Augustijn Zuidweg, idem. 29. Hubrecht Huige, idem. Op het gevaar af iemand niet genoemd te hebben blijkt wel uit deze lijst dat Yerseke kon treuren om zijn vele doden. De pioniersgeest was echter niet geweken, onder zeer moei lijke omstandigheden die de naoorlogse jaren met zich mee brachten stopten de industriëlen veel geld in hun onder nemingen. Bijna alles werd opgeknapt en gemoderniseerd. Yerseke verdiende weer een dikke boterham. In 1953 bleef Yerseke voor overstromingen gespaard. Wel is bekend geworden dat de schippers van Yerseke met hun schepen en scheepjes met groot gevaar voor eigen leven vele mensenlevens gered hebben. Was het niet schipper Koster die als eerste door het gat in de dijk bij Ouwerkerk voer, en daar de mensen weer hoop op behoud gaf? De vele mensen van Kruiningen die, toen de nood het hoogst was, gered werden door de helden van Yerseke. Na deze rampnacht kwam de afsluiting van de Oosterschelde als een aangetrokken snoer om de hals van deze Yersekenaars te hangen. Maar voor het zover was kwam een nieuwe ramp. "Voor ons geen vlaggetjesdag, het seizoen is al voorbij", zo stond geschreven in het Algemeen Dagblad in 1963. De 41

De Spuije | 1990 | | pagina 43