DORPSWANDELING IN KLOETINGE door L.J. Moerland. Op zaterdag 19 mei 1990 vond de traditionele dorpswandeling plaats. Deze keer was Kloetlnge uitgekozen. Het geheel stond onder leiding van de heer A.J. Blok. Aangezien twee jaar geleden Kloetlnge ook al eens op het programma stond, was vooraf de verwachting dat de toeloop niet zo groot zou zijn. Men kwam echter bedrogen uit. Om 14.00 uur hadden zich zeker 70 a 80 mensen verzameld bij de Geerteskerk om maar niets van het optreden van de heer Blok te missen. Je bent populair of je bent het niet De wandeling begon in de kerk, alwaar de heer Blok een uiteenzetting gaf over de geschiedenis van Kloetlnge. Na dit verhaal kreeg men de gelegenheid om de kerk te bezichtigen. Hiervan werd gretig gebruik gemaakt. Na het bezoek aan de kerk toog men naar de tuin van de familie Lenshoek aan het Marktveld. Dit is een van de mooiste tuinen van Zeeland. In deze tuin bevindt zich ook een kasteelberg. Daarmee is de familie een van de weinige privé-bezitters van zo'n berg. Na het bezoek aan de tuin begaf de meute zich naar het Marktveld, alwaar de heer Blok nog enige uitleg gaf over de daar aanwezige panden en de Vaete. Van hieruit liep het gezelschap over de Lange Dijk via het sportterrein Wesselo- park naar het Jachthuis, eigendom van de ambachtsvrouwe van Kloetlnge, mevr. Van Dijk van 't Velde-Radermacher Schorer. Dit huis wordt in het najaar nog als jachthuis gebruikt, maar fungeert in de zomermaanden als vakantiehuis van de familie. Dit was de laatste bezienswaardigheid van de wandeling. Nadat de heer Blok uitvoerig bedankt was door de activiteitensecretaris voor de prettige en leerzame middag was de wandeling ten einde. Aan het slotapplaus was te merken dat iedereen het daarmee eens was. Met de prettige en leerzame middag dan. Overigens was het mooie weer ook debet aan het slagen van deze middag. We zeggen dan ook nu alvast: "tot ziens bij de volgende wandeling in Kloetlnge". 12

De Spuije | 1990 | | pagina 12