NATUURWANDELING IN DE YERSEKEMOER door L.J. Moerland. Op zaterdag 9 juni 1990 vond de jaarlijkse natuurwandeling van de Heemkundige Kring De Bevelanden plaats. Het doel was deze keer de Yersekemoer. Om circa 14.00 uur hadden zich bij de Postbrug tussen Kapelle en Yerseke 25-30 mensen verzameld om deze wandeling mee te maken. De leiding van het geheel was in handen van de heer Ch. Jakobusse, medewerker van de Stichting Het Zeeuwse Landschap, die de Yersekemoer in hun bezit heeft. Het gebied is nu beschermd na tuurgebied Nadat de heer Beenhakker, bestuurslid van de Heemkundige Kring, de aanwezigen welkom geheten had, hield de heer Jakobusse een inleiding over het ontstaan van de Yersekemoer. Na deze inleiding betraden de deelnemers het gebied, waar ze een wandeling van ongeveer 2 uur tegemoet gingen. De heer Jakobusse wees tijdens deze wandeling op allerlei planten en dieren. Wist u bijvoorbeeld dat er In de Yersekemoer zeekraal groeide? Ook zagen we allerlei vogels zoals de kievit en de bergeend. Er werden ook nesten gevonden en jonge vogeltjes. Ondanks dat de lucht er nogal somber uitzag bleef het de hele middag droog. Alleen op het einde van de wandeling begon het te regenen, maar toen ging Iedere deelnemer met een voldaan gevoel naar huis. De deelnemers hadden een boeiende en leerzame middag gehad. BEZOEK AAN DE OPENBARE LEESZAAL TE GOES door V.P. Gijzel. Deelnemers aan de excursie op zaterdag 11 augustus jongstleden werden in de gelegenheid gesteld een kijkje te nemen in en kennis te maken met de organisatie en werkzaamheden van de Openbare Bibliotheek te Goes. De rondleiding was in handen van mevrouw Hommels, hoofd uitleen- en volwassenenbibliotheek. Op voortreffelijke wijze voerde zij de - helaas weinige - bezoekers langs alle 14

De Spuije | 1990 | | pagina 14