van de oorlogsjaren 1940-1944 in Goes en op de Bevelanden. In de jaarvergadering van 1986 kon de totstandkoming van de grammofoonplaat "Vier Historische Orgels op de Bevelanden"ter sprake worden gebracht. De Goese organist Kees van Eersel brengt daarop de historische orgels van Wissenkerke, Kloetinge en Kapelle ten gehore. In 1986 trad de heer Goettsch af als voorzitter en werd opgevolgd door de heer Abelmann. In 1988 gaf de vereniging in samenwerking met het Openluchtmuseum in Arnhem een publikatie uit over de Hervormde Kerk van 's-Heerenhoek, die thans in het Openluchtmuseum prijkt. De samensteller van dat boek, de heer Raas, die ook jarenlang lid van het bestuur is geweest, maakte daar een uitstekend gedocumenteerd werk van Wat de activiteiten betreft deze verlegden zich meer en meer van het houden van lezingen naar buitenactiviteiten. Natuurwandelingen werden gehouden in de Yerseke Moer, Zak van Zuid-Beveland, Inlagen op Noord-Beveland en dorpswandelingen in Waarde, Yerseke, Kloetinge, Kortgene, en Colijnsplaat om er eens een paar te noemen. En wat te denken van een excursie naar het verdronken land, die tweemaal gehouden moest worden vanwege de grote toeloop en de teleurstelling van de mensen die de eerste keer verhinderd waren. Tot de buiteneilandse activiteiten behoorde een excursie naar Aardenburg. Een ander hoogtepunt in de door de vereniging ontplooide activiteiten mag de realisering van het Monument voor de in 1944 gevallen Canadezen op de Sloedam worden genoemd. Samen met de zustervereniging Heemkundige Kring Walcheren werd dit project op stapel gezet en het eindigde met de onthulling van het monument door Z.K.H.Prins Bernhard in aanwezigheid van oud-strijders en de Canadese minister Hees Ook de publikatie van het boek over de 19e eeuwse predikant Budding vond plaats in samenwerking met de Heemkundige Kring Walcheren. Het eerste exemplaar van het boek werd gepresenteerd in de Hervormde Kerk van Biggekerke aan de Commissaris der Koningin, de heer Boertien. Vanzelfsprekend is dit overzicht niet uitputtend. Nog vele zaken zouden aan de orde kunnen worden gesteld. In ieder geval: de Heemkundige Kring is een actieve vereniging. De inzet van leden en bestuursleden daarvoor mag geroemd worden 10

De Spuije | 1991 | | pagina 10