september) en excursie Pitman-drukkerij Goes(17 oktober). Op de ledenvergadering hield mevr.J. Spits een lezing over Neeltje Lokerse. Ook werd deelgenomen met een boekenstand tijdens het schaapscheerdersfeest te Nisse. PUBLICATIES De Spuije verscheen 2 maal. Nr.23 (themanummer Yerseke) kwam uit in februari 1990 en nr. 24 in september 1990. Het Historisch Jaarboek verscheen voor de 16e keer. ACTIVITEITENPROGRAMMA 1991 Op 14 maart 1991 start de Heemkundige Kring weer met zijn activiteiten. Bij deze Spuije is het programma voor 1991 ingesloten. Ook dit jaar heeft het bestuur ervoor gezorgd dat er weer een gevarieerd programma is. Wij hopen dat er voor iedereen weer wat bij is. Volgens het bestuur moet dat zo zijn, met twee verschillende dorpswandelingen, een aantal mooie natuurwandelingen en ga zo maar door. Voor het eerst sinds jaren hebben wij weer een lezing in het programma opgenomen. Het bestuur hoopt, dat de leden massaal op deze lezing afkomen, zodat wij elk jaar weer een aantal lezingen kunnen houden. Twee van de activiteiten zijn echter nog niet helemaal ingevuld. De leden krijgen hier nog nader bericht over. Als laatste hopen wij dat iedereen plezierige en gezellige activiteiten zal hebben. LJ.Moerland RECTIFICATIES JAARBOEK Bij het persklaar maken van het artikel "De Goese Latijnse School" zijn enkele fouten ingeslopen. Zo zijn de grafieken die behoren bij de Bijlagen 2 en 3 niet afgedrukt. Zij volgen hierna. Onze verontschuldiging voor de omissies. De redactiecommissie. 5

De Spuije | 1991 | | pagina 5