Bezoek aan het Abbekinderse Bos bij Kloetinge Dat het Abbekinderse Bos ("Jachtse Bosbij Kloetinge in de belangstelling van velen staat, is zaterdag 14 september 1991 wel gebleken. Ruim veertig geïnteresseerden namen deel aan de excursie door dit natuurgebied. Bij het doorwandelen van het bos wist de heer R. Barkema, medewerker bij Natuurmonumenten, de bezoekers te boeien met een uitstekende en verhelderende toelichting op alles wat er te zien en ook te horen was. Vele vragen werden hem dan ook gesteld voor de planten- en dierenwereld in dit gebied. Niet alle vragen konden beantwoord worden, of slechts gedeeltelijk, en dat is te wijten aan het feit, dat er nog te weinig onderzocht is in het bos. Desalniettemin zijn de deelnemers aan deze wandeling beslist wijzer geworden van dit stukje natuur in Zuid-Beveland. Na afloop van de excursie dankte de voorzitter, de heer J.A. Hoste, de heer Barkema voor zijn leerzame begeleiding en overhandigde hem een boekenbon als blijk van waardering. Tevens werd de afspraak gemaakt om over twee jaar weer een bezoek aan dit bos te brengen. Dan kan de ontwikkeling van het bomen-, planten- en heesterbestand vergeleken worden met de stand van vandaag. V.P.Gijzel Lezing van de heer L. van Oeveren over Monumenten. Op woensdagavond 18 september verzamelden zich zo'n vijfentwintig personen ten kantore van het gemeentearchief voor een lezing van de heer L. van Oeveren van architectenbureau Van Doorn te Goes over zijn werk in de monumentencommissies van de gemeenten Borsele en Kapelle. Hij was vergezeld van de heer Wildenboer, de secretaris van de Borselse commissie. Het is de taak van deze commissie te adviseren aan burgemeester en wethouders omtrent monumentenaangelegenheden. De heer Van Oeveren had een fraaie serie dia's meegebracht. Niet alleen kapitale boerderijen, maar ook eenvoudige landarbeidershuisjes passeerden, van deskundig commentaar voorzien, de revue. De commissies maken het een en ander mee, zoals de moedwillige verwaarlozing van een Wemeldingse boerderij, die ten laatste instortte. Ook willen monumentenpandjes nog wel eens op afzichtelijke wijze worden verbouwd. Het was een leerzame avond. De instandhouding van dergelijke commissies is zonder meer noodzaak. L.J. Moerland Reis naar Zeeuwsch-Vlaanderen en Brugge op 21 september. Rond half acht op deze zonnige zaterdagmorgen verzamelden zich tweeënveertig personen en een hond bij de bus die ons via Kruiningen-Perkpolder naar Zeeuws-Vlaanderen bracht. De hond werd bevorderd tot mascotte. In Perkpolder stapte onze gids Leo Seijnaeve op de bus en bracht ons naar Sas van Gent, alwaar we een bezoek brachten aan het onderaards verdedigingsstelsel. Via mooie weggetjes en dijkjes ging het vervolgens naar Aardenburg, waar we de St. Baaf met een bezoek vereerden. Daar is een aantal fraai beschilderde sarcofagen te bewonderen. Ook de preekstoel en de mooie schilderijen zijn een bezoek meer dan waard. Rond het middaguur ging het in de richting van Brugge. Bij het Begijnhof werd uitgestapt. De lunch werd gezamenlijk gebruikt in restaurant Theissen.Om twee uur stonden

De Spuije | 1991 | | pagina 11