twee stadsgidsen klaar, die ons op de Grote Markt brachten. Langs fraaie historische geveltjes ging het verder naar de Heilig Bloedkapel, waarna via een andere mooie route het Begijnhof weer werd opgezocht. Rond zeven uur werd de terugreis aanvaard. Een bezoek aan Brugge, het mooiste openluchtmuseum van West-Europa, is alleszins voor herhaling vat baar. L.J. Moerland BOEKBESPREKING Dit jaar gaf de Stichting Natuur- en Recreatieinformatie samen met auteur Willem Staat het boekje "Zeeuwse Molens" uit. In 84 rijk geïllustreerde pagina's wordt het complete molenbestand van de provincie Zeeland behandeld. Rond twintig jaar geleden was al eens een inventarisatie van de molens verschenen, maar in die periode heeft men niet stil gezeten. Molens werden gerestaureerd en weer op nieuw in gebruik genomen, zoals in Eindewege. Het kon dan ook geen kwaad, dat deze gegevens nog eens opnieuw op papier werden gebracht. De auteur heeft gezorgd voor een aardig en braai uitgevoerd werkje. Positieve punten zijn de uitvoering, het leesgemak en het overzichtelijk bestand dat er van de Zeeuwse molens werd gemaakt. Misschien is het hier en daar wat te anekdotisch en had er wat meer kritisch onderzoek kunnen plaatsvinden, maar dat doet niet af aan de waardering voor deze inventarisatie. Het boekje kost fl. 17,50 en is verkrijgbaar in de boekhandel en bij de stichting NRI te Middelburg. Wanneer u fl. 22,50 overmaakt op giro 5652027 van deze stichting, krijgt u het thuis gestuurd. red. OPSPORING VERZOCHT Wie kan de heer Van Hartingsveldt te Kapelle helpen aan gegevens over de hieronder afgedrukte foto. Waar is deze genomen en wanneer? Gegevens graag aan het secretariaat.

De Spuije | 1991 | | pagina 12