DE SPUIJE Mededelingenblad van de Heemkundige Kring De Bevelanden Opgericht 1975 Nr. 26 oktober 1991 secretariaat: Wijngaardstraat 3, 4461 DA Goes In deze Spuije zijn bijdragen opgenomen van: L.JMoerland, V.P. Gijzel, A.P. Buijs, J. de Ruiter en R. de Broeken. VAN HET BESTUUR In deze aflevering van ons mededelingenorgaan "De Spuije" treft u verslagen aan van de door onze vereniging gehouden aktiviteiten, die door de leden goed zijn bezocht. We vormen een levende en levendige vereniging! Verder besteden wij in dit nummer aandacht aan Ellewoutsdijk. In eerdere afleverin gen stelden wij andere Bevelandse dorpen aan de orde. Thans is dus de beurt aan Ellewoutsdijk, dat in het kader van een mogelijke aanleg van de vaste oeververbin ding over de Westerschelde een gans ander karakter zou kunnen krijgen. De heer R. de Broekert blikt in zijn verhaal terug op de jaren dertig en veertig, en verlangt daarbij nog wel eens terug naar de gemoedelijkheid van toen. Alle scribenten brengen wij dank voor hun gewaardeerde bijdragen. Tot ziens op onze jaarvergadering! JAARBOEK 1991 U heeft inmiddels een circulaire ontvangen over het jaarboek 1991. Het is een themanummer over armoede en armenzorg door de eeuwen heen in Goes. Het boek telt 200 pagina's, is rijk geïllustreerd en draagt talloze nieuwe feiten aan over de handel en wandel van de Goese armen en armbestuurders. De prijs kan dankzij een subsidie van het Anjerfonds Zeeland laag worden gehouden. Het kost slechts fl. 30,— per stuk voor leden van onze vereniging. De oplaag is ditmaal beperkt. Indien u het nog niet besteld heeft, doe dat dan gauw, want ook hier geldt: wie het eerst komt, het eerst maalt. Bestellingen kunt u richten aan het secretari aat.

De Spuije | 1991 | | pagina 3