VERSLAGEN VAN ACTIVITEITEN Excursie naar het kanaal door Zuid-Beveland Op donderdag 14 maart 1991 vond een excursie plaats naar het Kanaal door Zuid-Beveland, met name naar de in aanbouw zijnde nieuwe Vlakebruggen. Om 14.00 uur werden rond 35 personen ontvangen bij de ter plaatse gevestigde bouwkeet door de heer Van Gorp van Rijkswaterstaat. Hij legde uit, dat het gehele werk 750 miljoen gulden gaat kosten en dat het in 1993 gereed moet zijn. Het grootste gedeelte van dat bedrag wordt door België betaald, omdat dat land het meeste profijt heeft van de kanaalverbreding. Na de lezing werd nog een film vertoond over het leggen van gas- en electriciteitsbuizen door het kanaal. Voor de verbreding van het kanaal moest land worden gekocht van landbouwers, terwijl zoals bekend in Hansweert een gehele wijk gesloopt moest worden voor de aanleg van een nieuw sluizencomplex. De sluizen bij Wemeldinge zullen verdwijnen. In colonne trok de stoet hierna langs het kanaal en de werken die er uitgevoerd worden. Bij de Postbrug aangekomen werd de stoet ontbonden en de excursie beëindigd. We kunnen, mede dank zij het fraaie weer, terugzien op een geslaagde middag. LJ. Moerland Dorpswandeling in Wolphaartsdijk Op zaterdag 27 april hield onze vereniging een wandeling door Wolphaartsdijk en Oud- Sabbinge. Rond 60 personen verzamelden zich bij het Neobyzantijnse kerkje uit 1861 te Wolphaartsdijk, alwaar de koster ons voorzag van de nodige gegevens over het kerkgebouw. Onze gids, de heer Barth, vertelde een en ander over de geschiedenis van Wolphaartsdijk. Al wandelend verzeilden we daarna in het voormalige armen- annex bejaardentehuis "Zorgvliet", dat thans als galerie "De Hoeksteen" in gebruik is, waarbij de tentoonstelling van werken van G. Romijn werd bezichtigd. Daarna werd per auto de tocht naar Oud- Sabbinge aanvaard, waar het gezelschap een bezoek bracht aan de Ring, met de resten van de in 1572 verwoeste kerk van dat dorp. De Ring werd bewandeld, waarna nog een bezoek werd gebracht aan een oude boerderij aan de Bouwenputseweg en aan het voormalige kasteel Sabbinge, thans het Hoge Huis. Helaas kon dat niet van binnen bezichtigd worden. LJ. Moerland Dorpswandeling in Baarland Op 18 mei 1991 vond de tweede wandeling plaats. Onze gids was de heer J. de Ruiter, chef Kabinet en Voorlichting van de gemeente Borsele. Zeker meer dan 100 personen namen aan de excursie deel. De middag begon in het verenigingsgebouw, alwaar de heer de Ruiter de geschiedenis van Baarland uit de doeken deed. Staande op het biljart, het zaaltje was overvol, gaf de heer de Ruiter een fraaie diapresentatie. Daarna volgde een bezoek aan de resten van kasteel Hellenburg. Terugwandelend genoten we van de fraaie gevelwanden ter plaatse. In de Hervormde Kerk gekomen, werden we begroet met orgelspel. Vele deelne mers maakten van de gelegenheid gebruik de toren te beklimmen. De heer de Ruiter zegde

De Spuije | 1991 | | pagina 9