Vooraankondiging jaarboek 1992. De redactiecommissie houdt zich op dit moment indringend bezig met het jaarboek voor 1992. Kontakten met de drukker zijn gelegd. De artikelen staan netjes op computerschijfjes. Illustratiema teriaal is bijeen gezocht. Toch moet er nog veel gebeuren, voordat het boek op de jaarvergadering van 20 november kan worden gepresenteerd. Het wordt een gevarieerd aanbod. We doen een greep. Schelmenstreken uit de zestiende, zeventiende en achttiende eeuw zijn te boek gesteld. Archeologisch onderzoek is verricht tussen Kats en Colijnsplaat. Kerkpatrocinia uit de middeleeuw se Bevelandse geschiedenis worden behandeld. Sociale onrust tussen boeren en arbeiders te Wolphaartsdijk in de jaren twintig van deze eeuw komt aan de orde en nog veel meer. Binnen afzienbare tijd krijgt u een folder en een bestelbiljet in de bus. Nieuwe publikatie van het gemeentearchief. In een eerder stadium gaf het gemeentearchief de door L.J. Moerland samengestelde prentenboek jes over de Zak van Zuid-Beveland en Goes al uit. Het prentenboekje over Goes onder de titel: "De mooiste veren van de Gans" is nog verkrijgbaar. Het boekje over de Zak van Zuid-Beveland is inmiddels uitverkocht. Bij deze aflevering van de Spuije treft u een bestelformulier aan voor een nieuwe loot aan deze stam: de prenten van de dorpen van Oostelijk Zuid-Beveland en van het Verdronken Land zijn verzameld, van tekst voorzien en in een fraai handzaam boekje bijeenge bracht. Meer dan veertig prenten geven een beeld van dit gedeelte Zuid-Beveland, dat voor een deel in de golven is verdwenen. Het boek kost fl. 18,50 exclusief verzendkosten. Kalender met beelden van Zuid-Beveland. In november aanstaande versohijnt een kalender voor 1993, uitgevoerd op een formaat van 42 x 29 cm, met oude foto's van Goes en Zuid-Beveland. Deze kalender wordt vervaardigd door RVH-druk te Goes. Het gemeentearchief van Goes is het enige verkooppunt van deze fraaie kalender, die een prijs vraagt van fl. 15,-- per stuk. De oplaag is beperkt. Haast u zich deze te bestellen. U raadplege overigens de bij deze Spuije gevoegde aankondiging. Fotoboek over Goes en de kernen. Vorig jaar verscheen van de hand van A.J. Barth en F.H. de Klerk het fotoboek "Goes, stad en plattelandsgemeenten in verleden tijd." Uit de collectie foto's van het gemeentearchief selecteerden zij ruim driehonderd foto's, voorzagen die van tekst en rangschikten ze naar onderwerp in een fraai uitgevoerd fotoboek. De schrijvers leiden de lezers naar het stadhuis, de Grote Kerk, het weeshuis, het schuttershof, 't soepuus en talloze andere gebouwen in de stad. Ook komen markten en straten aan bod, waarbij een beeld wordt gegeven van het straatleven in vroeger tijd. Ook de plattelandsge meenten Kloetinge, 's Heer Arendskerke, Wolphaartsdijk en Kattendijke met hun kernen komen aan bod. Het boek is uitgegeven op groot formaat, telt 136 pagina's en is ongetwijfeld de meest omvangrijke en luxueuze uitgave op dit gebied ooit over Goes verschenen. Het boek is in de boekhandels te koop voor een bedrag van fl. 49,90. 14

De Spuije | 1992 | | pagina 16