DESPUUE nr. 28 Mededelingenorgaan van Heemkundige Kring De Bevelanden September 1992 In deze aflevering bijdragen van L.J. Moerland, J. Boer, W.D.J. Kuijs, G.E. de Regt, D.J. Wieringa en P.A. Harthoorn. Van het bestuur. De zeer gewaardeerde lezer treft in dit orgaan weer talloze lezenswaardige bijdragen aan, zoals verslagen van door onze vereniging gehouden activiteiten, een artikel van de heer J. Boer over het zakenleven in het Goes van voor de oorlog, een bijdrage van de heer Wieringa over gevelstenen en één van de heer Kuijs over bomen. Wat de activiteiten betreft, op 19 september reist een select gezelschap van leden van onze vereniging af naar Maastricht. Ook kondigen wij hierbij reeds de op 30 oktober aanstaande bijeenkomst aan, die gehouden zal worden in het kerkgebouw van de Vrije Evangelische Gemeente te Goes, waarop prof. dr. C. Dekker zijn nieuwe boek over de Buddinggemeente in Goes zal presenteren. Tenslotte maken we melding van de jaarvergadering, die op 20 november aanstaande zal worden gehouden. De dijkgraaf van het Waterschap Noord- en Zuid-Beveland zal dan een lezing houden over de geschiedenis van het waterschap. U krijgt daarvoor nog uitnodigingen toegezonden. Verslagen van gehouden activiteiten. door L.J. Moerland Op woensdag 12 februari 1992 hield de heer Van Hartingsveld een lezing over het openbaar vervoer op de Bevelanden voor een dertigtal bezoekers. Na een inleidend woord, behandelde hij aan de hand van een diapresentatie achtereenvolgens het treinverkeer, waarbij zowel het lokale verkeer als de doorgaande verbindingen aan de orde kwamen en het busvervoer. Van de gelegenheid vragen te stellen werd druk gebruik gemaakt. Op woensdag 18 maart verzorgde, de heer De Jong van het gemeentearchief té Goes een filmavond voor leden van onze vereniging. Vijfenveertig bezoekers waren aanwezig in het gebouw van het gemeentearchief. De Jong vertoonde films en video's van de Ramp van 1953, de Vakschool voor Meisjes aan de Wijngaardstraat te Goes en een film over het leven langs de Westerschelde in de jaren dertig en vijftig. Na de koffie kwamen films van de sluiting van de Zandkreek in 1960 en 1961 en natuurbeelden van Zuid-Beveland in de jaren vijftig aan de orde. De aanwezigen genoten van de in het verleden vastgelegde bewegende beelden. Voor herhaling vatbaar! Op zaterdag 25 april werd onder leiding van de heer Wink van de Stichting Natuurmonumenten een bezoek gebracht aan de middenplaten in het Veerse Meer. Vijfenvijftig personen hadden zich verzameld bij de Meerkoet in Wolphaartsdijk. Het was uitgebreid "Schipper, mag ik overvaren", want het vietje waarmee de overtocht gemaakt moest worden, kon slechts vijf passagiers per keer meenemen. Op het eiland groeien orchideeën en bevinden zich duizenden meeuwen. Het aangren zende eiland mochten we niet bezoeken, want daarop nestelt een aalscholverkolonie van 300 vogels. Die moest met rust gelaten worden. Het was een boeiende en leerzame middag. De traditionele dorpswandeling hielden we op zaterdag 23 mei te Nisse. Onze gids was de heer J. de Ruiter, de voorlichter van de gemeente Borsele. Ruimt honderd personen waren aanwezig. Het dorpshuis, waar een diapresentatie gehouden zou worden, was te klein, zodat de groep gesplitst 1

De Spuije | 1992 | | pagina 3