nr. 29 DE SPUIJE feb. 1993 Mededelingenorgaan van Heemkundige Kring De Bevelanden Van het bestuur. Het is ons een genoegen u hierbij weer een aflevering van de Spuije te kunnen aanbieden, vergezeld van onze beste wensen voor 1993. Wij vestigen hierbij uw aandacht op het activiteitenprogramma. Als eerste activiteit staat een lezing door G. de Fouw geprogrammeerd op 24 februari aanstaande in het gebouw van de gemeentelijke archiefdienst. In maart volgt een lezing van de heer Luteijn over de Hugenoten in Zeeland. Raadpleegt u verder het programma, opgesteld door onze actieve activiteitensecretaris, de heer L.J. Moerland, die gestreefd heeft naar "elck wat wils." Verslagen van gehouden activiteiten. Zaterdag 19 september 1992 ondernam de Heemkundige Kring De Bevelan den haar jaarlijkse excursie buiten De Bevelanden. 's Morgens om 7.00 uur vertrokken 50 personen per bus vanuit Goes naar Maastricht. Deze keer maakte van het gezelschap deel uit een twintigtal boeren en boerinnen in Zeeuwse klederdracht van de vereniging "Ons Boerengoed." Hierdoor trok de excursie bijzonder veel aandacht van het publiek en werd tegelijkertijd Zeeland gepromoot. Na de bezichtiging van de Sint Servaes kathedraal en een rondleiding door de historische binnenstad werd na de lunch vertrokken naar het ten zuiden van Maastricht gelegen Belgische gebied Haspengau. Een prachtig landschap dat bezaaid is met kastelen. Het belangrijkste ervan, het kasteel Alden Biesen, werd onder leiding van een gids bezocht. Na het diner in een restaurant aan de Maaspromenade te Maastricht werd de thuisreis aanvaard. J.A. Hoste Reactie op De Spuije 28 september 1992 (pag. 4 en 5) D.J. Wieringa - "Stenen spreken voor zich." In vervolg op de mededeling gedaan in de laatste Spuije over de gevelsteen in de 's Heer Hendrikskinderenstraat 37 mocht de redactie van dit tijdschrift de volgende aanvulling presenteren. De heer A.J. Witte, thans wonende in De Komme 3, te Kapelle, kon ons mededelen, dat het bewuste pand zijn geboortehuis is geweest en had toen als huisnummer "38." Zijn vader had in deze straat een groothandel in wijnen wat hij te samen ondernam met zijn broer Leendert. Later vertrok Leendert naar Nederlands Indië om zich te begeven in de thee. Hij had met succes de Koloniale 1

De Spuije | 1993 | | pagina 3