Landbouwschool te Deventer doorlopen. De vader van de heer A.J. Witte, bleef de wijnzaak beheren. Hij ging met zijn T-Ford zelf inkopen in Frank rijk. Aldaar is de bewuste gevelsteen gekocht en liet deze mee zenden naar Goes. Deze steen werd ingemetseld boven de etalage van de winkel. Het blijkt uit de mededeling van de heer A.J. Witte dat het midden vlak niet was ingevuld. Hij wilde hier later het wapen "Witte" laten aanbrengen. Maar dit is bij leven van hem niet gerealiseerd. Bij de renovatie van het bewuste pand in de 's Heer Hendrikskinderenstraat is de steen ontvreemd door onzorgvuldig beheer van de toenmalige gezaghebbers. Het gegeven bevestigt de opmerking dat de stijl van het midden vlak opvulling van recenter tijd is dan de rest. Wijnkelk en druiventros-opvulling zijn nu ook beter te plaatsen. Wij danken de heer Witte voor de aanvulling. Zo weten we weer meer van de steen die sprak uit het verleden. D.J. Wieringa. De heer Witte reageerde verder nog op het artikel van de heer J.Boer over het zakenleven in Goes in de periode 1925-1940. Hij zou graag zien, dat diverse personen, die die periode bewust hebben meegemaakt als zakenman eens bij elkaar kwamen om hun ervaringen nog eens te bespreken en op papier te zetten. De heer Witte was graag bereid daaraan zijn medewerking te verlenen. Dit plan kon helaas niet meer met de heer Boer overlegd worden, omdat deze onlangs is overleden, redactie. Zo juist verschenen. Fotoboek Colijnsplaat in vroeger tijden. COLIJNSPLAAT - In november 1992 verscheen bij Uitgeverij Deboektant Klaaswaal het door Gerard G. de Fouw samengestelde fotoboek "Colijnsplaat in vroeger tijden". Aan de hand van ongeveer 90 nog niet eerder gepubli ceerde foto's maakt de samensteller een wandeling door het dorp. Het dorp wordt belicht vanaf het begin van deze eeuw tot aan 1940. De heer de Fouw komt het dorp binnen via de Nieuweweg, om dan via de brug in de Dorpsstraat terecht te komen. Het zijn vooral de foto's van rond 1905-1920, die een mooi beeld geven van het toen bijna romantisch te noemen Colijnsplaat. De samensteller selecteerde voor deze uitgave tal van bijzondere foto's, zoals die van de muziektent, die stond op de oude begraafplaats achter de dokters woning. Bijzonder is ook de interieurfoto van de Nederlandse Hervormde Kerk uit 1920. De foto werd waarschijnlijk op een zaterdagmiddag genomen, want de familie Van Oeveren geeft op dat moment de kerk een poetsbeurt. Naast de diverse dorpsgezichten schenkt de samensteller heel veel aandacht aan de inwoners van dit dorp, waardoor het boek een echt "dorps-fotoalbum" is geworden. Zo toont de uitgave een foto van de leden van de muziekver- 2

De Spuije | 1993 | | pagina 4