zamen te komen, en uit de mond eens Leeraars, zeer jeugdig van jaren, een prediking te horen, die zeer velen nog nimmer hoorden; ook daar een of meerdere dienaren van de staat te ontmoeten om den prediker in den naam des konings aan te zeggen, dat hij zal ophouden met prediken; waar het schier komt tot daden van geweld; waar beweeglijk het bidden des Leeraars, het luide snikken der vrouwen, en het onbeschoft indringen van gerechtsdie naren zich bij elkander voegen; waar zij, terwijl zij het gevaar vermoeden waaraan de broederen blootgesteld zijn. De Wijngaardstraat te Goes waar bijna ondragelijke koude van den winter, en de brandende ijver om Gods woord te hooren in straks gemelde omstan digheden met elkaar schenen te wedijveren, biedt nog steeds een belangrijke herinnering aan hen die er ooggetuigen van waren. "Wij mogen tot roem van 's Heeren liefde en genade zeggen, dat moeders invloed, haar moederlijk gezag, haar geldelijke steun, voor het grootste gedeelte onder de oorzaken mogen gesteld worden van het als uit de assche verrijzen eener Christelijk Gereformeerde Gemeente te Heinkenszand (1869) Al vond die prediking plaats in een schuur, die het stempel droeg van oudheid en verval, de zegen bleef er niet om uit, en alras werd die armelijke plaats van samenzijn verwisseld met een lief kerkgebouwen, wie zou er aan gedacht hebben, - die Gemeente zoo jeugdig, arm en klein, zag zich in het bezit van een eigen Herder en Leeraar. (ds. J. Verhave.) Neeltje van Noppen overleed op zondag 24 januari 1875, 86 jaar oud. Haar laatste jaren verbleef zij in het huis van haar schoonzoon P. Staal te Kapelle. 7

De Spuije | 1993 | | pagina 9